Yaşam

Zor Durumlarda Uygulanabilecek 8 Harika Hayat Kurtaran Fikir

Elektrik Kesildiğinde Ne Yapmalı

Elektrik kesilmiş ise herkes ışık arar bu gibi durumlarda bir kavanoz içerisine yağ konulmalı üzeri folyo ile kapatılmalı ve bir delik açılarak bir ip bu delikten kavanozun içerisine sallanmalıdır. Zor durumlarda uygulanabilecek 8 harika hayat kurtaran fikirden biri olan bu önlem elektrik kesilmeden önce hemen hemen evin her bölgesinde uygulanmalıdır.

Kendi Yağmurluğunuzu Yapın

Eğer seyahat etmeyi çok seviyorsanız her an yağmura yakalanma riskinizin olduğunu bilmelisiniz. Büyük boy bir çöp poşeti yanınıza alıp olası yağmur durumunda üzerinize bu çöp poşetini geçirebilirsiniz.

Açılmak Bilmeyen Kilitlere Çözüm

İki adet açık ağızlı anahtarı kilidin yanlarını yerleştirerek aksi yönünde çevirin kilidi kırarak açın.

Acil Durumlarda Su İhtiyacı Nasıl Giderilir

Eğer yanınızda su yoksa çevrinizde bulunan çeşme vb. yerlerden su içmek zorunda kalmış iseniz suyun temiz olduğundan da emin değil iseniz bir pet şişeye suyu doldurun ve ağzını bir tülbent vb. süzgeçle kapatın şişeyi başka bir kaba ters çevirin ve suyu süzerek hayat kurtaran fikir  uygulamasını yapın.

Maskeye Gerek Olduğu Durumda Ne Yapılır

Bir çok kaynak sütyenin bir maske olarak kullanılabileceği konusunda bilgiler sunar. Bir iç çamaşırının maske olarak kullanılması ile acil durumlarda kötü hava şartlarından korunma sağlanır.

Plastik Tutucu Nasıl Koparılır

Plastik tutucuları koparmak için tek yapılması gereken çekme esnasında çok hızlı davranmaktır. Böylece plastik tutucu koparılır.

Çorap Kaçmasına Çözüm

Çorabınız kaçmış ise bir oje yardımı ile kaçan dimin  boyunca ojeyi sürün ve kaçan dimin görünürlüğünü önleyin.

Akıntıya Kapılmadan Kıyıya Varmak

Akıntıya kapılmak çoğu zaman istenilmeyen sonuçlara neden oluyor. Eğer aşırı bir dalgaya kapılmış iseniz tek yapmanız gereken yönünüzü kıyıya çevirmek sakin olarak bu pratik bilgiyi uygulayarak kıyıya ulaşmaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu