Güzellik

Yüzü İnce Gösteren Makyaj Tüyoları

Makyaj yapan bir kadın, her zaman güzelliğini göstermek için makyaj yapar. Çoğu zaman yüzünüzün güzelliğini göstermek adına yapılan makyajlar, bazen de yüz hatlarınızın normalden biraz daha ince, zarif görülmesini sağlamak için de yapılabiliyor.

Kavisli ve koyu renkli kaşlarınızla beraber yüz hatlarınızın normalden daha ince olmasını sağlayabiliyorsunuz. Kaşlarınızda kavis olmadığını söylüyorsanız, kaş boyalarından yararlanabilir ve rengi biraz daha koyu yaparak cildinizde istediğiniz zarifliği elde edebilirsiniz.

Yüzü İnce Gösteren Makyaj Tüyoları
Yüzü İnce Gösteren Makyaj Tüyoları

Göz altınızda var olan morluklarınızı gidermek adına buralara aydınlatma işlevi uygulayabilirsiniz. Gözlerinizin yorgun olduğunu gösteren durumlar, yüzünüzün de şiş ve dolgun olmasına neden olur. Cildinizde karanlık bölgelerde bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Gözlerinizin normalden biraz daha büyük durması, yüzünüzün daha ince ve zarif olması için yararlı olacaktır. Takma kirpik ya da kirpiklerinize maskara uygulaması yaparak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Koyu renklerde olan rujlar her zaman yüzünüzü dolgun yapar. Bu nedenle ince ve zarif bir yüze sahip olmak istiyorsanız pastel tonlarda rujlar kullanmanızı öneriyoruz. Açık pembe ruj, tavsiye ettiğimiz ruj rengidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Çok iyi makyaj tüyoları verilmiş. Hemen hemen bana uyanları uyguladım ve gerçekten de işe yarıyor. 🙂

  2. Harika güzel paylaşımlarınız var. kadınlar için makyaj çok önemli sitenizde bu konuda çok güzel bilgiler paylaşıyorsunuz. umarım emeklerinizi alırsınız. Makyaj Yapmak Sanattır. Sanattan farkı yoktur bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu