Hamilelik

Yaz Hamilelerine 6 Sağlıklı Öneri

 

Kadınların gebelik dönemi boyunca en zorlandıkları konulardan biri de bu sürecin yaz dönemine gelmesidir. Sağlıklı öneri ile hamilelik süreci artık yaz aylarında daha rahat geçer.

Yağlı Yiyeceklerden Uzak Durun

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte uzmanlar yaz hamilelerine 6 sağlıklı öneri verir. Bu önerilerin başında da yağlı yiyeceklerden uzak durmak gerektiği gelir. Yağlı ve tuzlu yiyecekler yaz aylarında herkese ağırlık verir. Özellikle de hamile kadınlar için yağlı yiyecekler daha büyük sorun oluşturur.

Sıvı Tüketimine Dikkat

Gebelikte kadınların dikkat etmesi gereken en önemli konuların başında bol sıvı tüketimi gelir. Bu dönemde su tüketimini artırmak, yaz sıcakları karşısında vücudumuzu korumaya olanak sağlar.

Ayaklara Masaj Yaptırın

Gebelik döneminde kadınların yakındığı durumların başında ayak ağrıları gelir. Sürekli artan kilo karşısında kadınların ayaklarına baskı oluşur. Bu nedenle de yaz aylarında da ha artan ağrılardan kurtulmak için ayaklarınıza masaj yaptırabilirsiniz. Gebelik dönemi sağlık önerileri arasında uzmanlar masaja sıklıkla dikkat çeker.

Yürüyüş Yapın

Gebelik döneminde yürüyüş yapmak son derece önemlidir. Siz de sağlıklı bir şekilde hamilelik dönemi geçirmek istiyorsanız doktor kontrolünde yürüyüş yapın. Bu sayede hamilelerin vücut insülin dengesi sağlanır.

Sol Tarafa Yatın

Gecelik döneminde rahat bir uyku için hamilelerin sol tarafına yatması önerilir. Bu sayede bebeğin damarlara yaptığı baskı ortadan kaldırılır. Siz de gece uykusundan vazgeçmek ya da güne düşük enerji ile başlamak zorunda kalmazsınız.

Az ve Sık Beslenin

Uzmanlar gebelik dönemi yaz beslenmesi noktasında anne adaylarına az yemesini ancak sık beslenmesini tavsiye eder. Sıcakların sizi daha çok rahatsız etmemesi için az porsiyonlardan oluşan sık yiyecekler tüketmek daha çok tavsiye edilen bir durumdur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu