Dekorasyon

Yatak Odası Dekorasyonu İçin Püf Noktalar

Yatak odası dekorasyonu yaparken bazı püf noktalarına dikkat edildiğinde son derece şık ve estetik bir oda elde edilmektedir. Aynı zamanda rahatlığın da ön planda olduğu bu odalarda dekorasyona dikkat edilmesi gerekmektedir.

Dekorasyon için öncelikle hangi stilde bir oda istenildiğine karar verilmelidir. Bu stili yansıtmak adına özel nevresim takımları, farklı renklerde çarşaflar, yastık kılıfları ve yastıklar kullanılabilir. Bunun yanı sıra sürekli elin altında olan eşyaları koymak için komodin, başucu sehpası ve şifonyerler tercih edilebilir. Kullanılan bu eşyaların odanın tarzı ve ebatları ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Böylelikle herhangi bir dekorasyon hatasına düşülmeden göz alıcı bir oda elde edilebilmektedir.

Yatak Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Geniş yatak odasına sahip olanlar için berjer ve kullanımı rahat bir kitaplık ile odaya ayrı bir hava kazandırılabilir. Genellikle dekorasyonlar küçük detaylar pek fazla önemsenmemektedir. Ancak bu detaylar birleştirildiğinde ortaya son derece büyüleyici bir yatak odası çıkmaktadır. Örneğin yatak odasında ayna, saat ya da tablo kullanıldığında klasik dekorasyonların dışına çıkılmaktadır. Bunun yanı sıra odanın rengi ile uyumlu puflar da yatak odasını modern hale getirmekte ve kullanışlı olmaktadır.

Küçük yatak odaları dekore ederken öncelikle tasarımlarda odanın ferah gösterilmesine yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Bunun için duvarlar açık renklerde boyanabilir ya da odanın bir duvarında duvar kâğıdı kullanılabilir. Ancak duvar kâğıdının karışık desenlerde olmamasına dikkat edilmelidir.

Yatak odası dekorasyonu yaparken aksesuar seçimi de önemli bir yere sahiptir. Oda çok fazla aksesuar ile doldurulmamalı, birkaç parça aksesuar ile bırakılmalıdır. Aksesuar olarak kullanılan küçük aynalar odanın daha geniş ve aydınlık görünmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca mobilyalar da odaya uygun ebatlarda seçilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu