Moda

Vücut Tipine Göre Tayt Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Vücut Tipine Göre Tayt Seçimi Nasıl Olmalıdır? Vücut tipine göre tayt seçimi son derece önemlidir. Çünkü dikkatin çekilmesi gereken bölgeleri öne çıkaran değişik modeller önemlidir.

Vücut Tipine Göre Tayt Seçimi Nasıl Olmalıdır? Vücut tipine göre tayt seçimi oldukça önemlidir. Çünkü kadınların çok sık tercih ettiği bu parçayı kullanırken çok sayıda kombin oluşturulabilir. Ancak yanlış bir model seçimi söz konusu olduğunda durum pek de kolay değildir. Vücudun kusurlarını kabak gibi ortaya çıkaran bir tayt pek uygun değildir. Bazı kişilere yakışan bazılarının ise hızla uzaklaştığı bu moda parçası nasıl seçilmeli? Peki hangi vücut tipine hangi tayt modelini tercih etmek gerekir? İşte bu durumda birçok konu öne çıkmaktadır.

Armut Tip

Ülkemizde de yaygın görülen armut tip vücut için tayt seçimi oldukça önemlidir. Geniş basenleri kamufle edecek bir modelin tercih edilmesi gerekir. Kaprilerden uzak durması gereken bu kişilerin düz renk taytları tercih etmesi gerekmektedir. Aynı zamanda yüksek bel tayt modelleri bu vücut tipine sahip olanlar için son derece idealdir.

Kum Saati Tip

Bel kısmı düz ve desenli olan taytlar tercih edilebilir. Özellikle ince bele vurgu yapılması gerekiyorsa üste giyilen tamamlayıcı ürün renkli olabilir. Genelde her tayt modeli bu kişiler için uygundur.

Üçgen Tip

Üçgen vücut tipine sahip olan kişiler için uygun olan tayt modelleri düşük beller olacaktır. Düşük bel tayt bacakları daha uzun gösterecektir. Renk olarak ise düz renklerin tercih edilmesi gerekecektir.

Elma Tip

Elma vücut tipine sahip olanlar, beli ortalayacak modelleri tercih etmelidir. Bacak bölgesi desenli olan taytları tercih etmek iyi bir seçim olabilir. Özellikle sıkılaştıran korse etkili taytlar güvenle tercih edeceğiniz seçeneklerden olabilir.

 Tayt Kombinleri

En ideal tayt kombinleri spor giyim ürünleriyle birlikte oluyor. Sweatshirtler ve benzer birçok spor kıyafet taytlarla uyumlu bir şekilde giyilebiliyor. Birçok kişi yanlış tayt seçimi nedeniyle kendisine taytın yakışmadığını düşünebilir. Bu durumda kişinin kendi vücudunu tanıması son derece önemli bir hal alıyor.

Zahmetsiz ve pratik bir şık sağlayan tayt kombinleri basic tişörtler, atletler, kapüşonlu sweatler gibi çok sayıda tamamlayıcı kıyafetle kombinlenebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu