Dekorasyon

Tuvalet Dekorasyonları Nasıl Olmalı?

Evin en küçük birimi olan tuvaletler genellikle dekorasyon çalışmalarından uzak tutulan yerlerdir. Bunun nedeni tuvaletlerde dekorasyonun pek de önemsenmemesi olmaktadır. Ancak evde dekor açısından bir bütünlük sağlanmak isteniliyor ise tuvalet dekorasyonlarından yararlanılması önerilir.

Genellikle küçük odalarda koyu renk kullanımı yerine açık renk kullanımına önem veriliyor. Evin en küçük birimi olan tuvaletlerde ise bu tabu yıkılıyor. Tuvalet dekoru yapılırken renk olarak koyu renk tonları tercih edilmelidir.

Tuvalet Dekorasyon Örnekleri

Banyo ve tuvaletlerde öne çıkan fayans modelleri tuvalet dekorasyon örnekleri konusunda ilk izlenim gerektiren dekor hususu olmaktadır. Tuvaletlerde koyu renkli fayans kullanımına yer verileceği gibi açık renkli fayansların kullanımına da yer verilebilir. Genellikle tuvaletlerde mavi veya siyah fayans kullanımı öne çıkar.

Ancak farklı renklerle de fayans döşemelerine başvurulabilir. Eğer iyi bir dekor çalışması elde etmek istiyorsanız ve alışılmış dekor tasarımlarının üzerine çıkmak istiyor ve bunun için iyi bir bütçeniz var ise üç boyutlu fayans uygulaması ile tuvaletlerinizin farklı bir atmosfere sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Tuvalet zemininde ve duvarlarda uygulanan üç boyutlu fayans ile gerçekçi görüntüler oluşturulabilir.

Modern Lavabo Tuvalet Modelleri

Kum bej rengi, kahverengi ve siyah renklerin uyumu ile modern ve ağır tuvalet dekorları elde edilebilir. Çizgili fayanslar ile dikkat çekici tasarımlar oluşturulabilir. Modern lavabo tuvalet modellerinin tercihi tuvaletlerin eski ve yıpranmış görüntüsünde kurtulması konusunda önemli bir detayı çağrıştırır. Bunun yanında tuvaletlerin lüks görünmesinde bu alanlarda kullanılan aksesuarlarda önem taşır.

Musluk çeşidinden sabunluk modeline, aydınlatmadan kapı şekline ve rengine kadar her bir detay tuvaletin modernleştirilmesi üzerine düşünülmesi gereken unsurlardır. Altın sarısı renk tuvaletlerde kullanıldığında Osmanlı dönemini hatırlatan aynı zamanda lüks alanlar elde etmek mümkündür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu