Sağlık

Türk Kahvesinin Mucizevi Faydaları Nelerdir?

Türk Kahvesinin Mucizevi Faydaları Nelerdir? Milletçe severek tükettiğimiz, senelerdir gelenek haline getirerek içtiğimiz Türk kahvesinin faydaları saymakla bitmiyor. Çikolata ya da lokum ile olan sunumu ile hem görsele de hitap eden Türk kahvesi vazgeçilmez lezzetlerin başında gelmektedir.

Türk Kahvesinin Mucizevi Faydaları Nelerdir? Türk kahvesi, Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinin başında gelmektedir. Osmanlı’dan günümüze kadar gelen Türk kahvesinin saymakla bitmeyen bir çok mucizevi faydası bulunmaktadır. Peki bu faydalar neler? İşte yanıtı..

Türk Kahvesinin Faydaları

Dünyada espresso ile birlikte en çok tüketilen kahve türü olan Türk kahvesi, dengeli miktarlarda tüketildiğinde ömrü uzatıyor ve kahvenin telvesi aynı zamanda cilt bakım ürünü gibi kullanılabiliyor. Bu arada Türk kahvesi, telvesi ile ikram edilen tek kahve türü olduğu için cilde mucizevi faydaları olan bu içeceğin kıymetini daha çok bilmemiz ve kullanmamız gerekiyor. Türk kahvesi şekersiz tüketildiğinde kolesterolü düşürür, tansiyonu dengeler ve hatta bilindiğinin aksine vücutta selülit oluşumunu engeller. En bilinen özelliği olarak, Türk kahvesi sindirime yardımcı olur ve bu yüzden özellikle yemeklerden sonra tüketmeyi tercih ederiz. Aynı zamanda hafızayı dinç tutmaya yardımcı olan Türk kahvesi, vücudu da zinde tutarak kendimizi enerjik hissetmemizi sağlar. En önemli faydalarından biri ise anti kanserojen ve Alzheimer hastalığına karşı büyük bir savaşçı olması, Türk kahvesi telvesiyle birlikte piştiği için yüksek oranda antioksidan içeriyor ve bu hastalıklara karşı bedenimizi güçlü kılıyor.

Türk Kahvesi ile Cilt Bakımı

Türk kahvesi vücuda sadece içten değil, dıştan da güzellik katmak için oldukça faydalı bir içecek olduğu için Türk kahvesi ile cilt bakımı için küçük bir tarif vereceğiz. Bu tarif özellikle sivilceli ve yağlı ciltler için bir bakım maskesi özelliğinde; 1,5 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı kahve telvesi karıştırılarak cilde uygulanıyor 5 dakika sonra soğuk suyla yıkanıyor. Bu maske, düzenli olarak uygulandığında görülür oranda iyileşme sağlıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu