Ekonomi

Tüketici Kredi Oranları 2018

Zaman zaman değişen kredi faiz oranları son güncellemelerle dikkat çekti ve konut kredileri başta olmak üzere birçok kalemde indirimler söz konusu oldu.

Tüketici kredi oranları 2018 yılında da tüketicilerin yüzünü güldürmedi ama mecbur kaldıkları için yüksek oranlar olsa da kredi kullanmaya devam ettiler. Geri ödemeler söz konusu olduğunda maliyetin kredinin neredeyse 1,5 katına ulaştığı faizler çok ciddi bir gidere neden olabiliyor.

İhtiyaç kredilerinde planlanan faiz oranları, Vakıfbank’ın 1.37 oranıyla en düşük olarak başlattığı miktarlarda 1.94’e kadar ulaşabiliyor. Tüketici kredilerinde tercih edilen oranların düşük olması tüketicinin geri ödeme sürecinde fazla para ödemesini önlüyor. Ancak her koşulda diğer ödemeler de yüksek olduğu için kredi çekmek bir dert olmaktan öteye gidemiyor.

Tüketici Kredileri Nasıl Kullanılmalı?

Kredi çekmek her zaman zarar etmenize neden olabilir. Ancak gelirlerinizi doğru kullandığınızda ve mevcut bir borcunuz varsa bu borcu kapatmak için kullanılabilir. Tüketici kredi faiz oranları düşük olsa da, kredi kullanımında ihtiyaç duyulan her türlü desteği alabilmeniz için kaynakların ve giderlerin kontrolü şarttır. Tüketici kredilerinde amaç maddi durumu düzeltmektir. Sınırını aşıp harcamalarınızı arttırırsanız ciddi zararlar yaşayabilirsiniz.

Anında Onaylı Krediler

Birçok kişi artık internet bankacılığı kullanıyor. Bu yüzden kredi notu yüksek olan kişilere anında ön onaylı limitler açılıyor ve saniyeler içinde kredi kullanmak mümkün olabiliyor. Ancak bu durumda dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kredilerin yüksek faiz oranları oluyor. Çünkü kredi faiz oranları yüksek olan kredileri saniyeler içinde hesabınıza geçiren sistem size bunu teklif olarak sunar ve nakte ihtiyacınız varsa bu durumda hemen onay vererek farkında olmadan yüksek oranlı bir kredi kullamanız söz konusu olabiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu