Teknoloji

TCL 20 SE Cep Telefonu Özellikleri Nelerdir?

TCL 20 SE Cep Telefonu Özellikleri Nelerdir? Yerli üretim telefonları insanlar tarafından çokça rağbet görmektedir. Fakat bazı yerli üretim telefonlar istenen verimi karşılamadığı için müşteriyi mutsuz etmektedir. 2021 yerli üretim telefonlardan birisi olan TCL 20 ise tüm bu genel yargıları yıkmak için üretilen yerli üretim telefonlardan birisi sayılabilir.

TCL 20 SE Cep Telefonu Özellikleri Nelerdir? TCL 20 SE genel özellikleriyle iddialı gözükmekte ve  2021 yılında üretilen yerli üretim telefonlardan birisi olarak bilinmektedir. Çinli markaların ülkemizde üretimini desteklediği telefonlar sayesinde artık yerli üretim telefonlara kavuştuk. Ülkemizde teknoloji alanında sürekli yenilikler yapan Arçelik firması ile Çinli telefon markası TCL iş birliği ile üretilen TCL yenilik ve telefon alanında yaptığı değişimlerle adından söz ettiren telefonlardan birisi olarak görülmektedir.

Bu nedenle TCL 20 SE ülkemizde yer alan üretim ile birlikte seri üretime başlamış durumda bunun yanı sıra telefonun özelliklerin bakacak olursak normal düzeyde bir telefon kullanıcısı mutlu edecek bir telefon olarak görülebilir.

TCL 20 SE Nerede Üretilmektedir?

TCL telefon markası aslında Çerkezköy’de kurulan TCL isimli tesiste üretime başlamıştır. Türkiye’ye yapılan yatırımlar nedeniyle ülkemizde telefon üretimi alanında yenilikler inşa edilmiş durumda bu yönden aynı zamanda büyük bir istihdam da söz konusudur. Şu anlık TCL markası 100 kişilik bir istihdam sağlanmış durumda olsa da gelecek yıllarda büyük bir markaya dönüşebilir.

TCL 20 SE markası senelik üretim kapasitesi 450 bin civarında olup elbet firmanın planları bu sayıları daha da üst seviyelere çekme gayretinde. Yaklaşık bir sene sonra 2022 yılında üretim kapasitesinin bir milyon olacağı öngörülmektedir.

TCL20 SE Özellikleri Nelerdir

Yerli üretim telefonlardan birisi olan TCL 20 SE özelliklerine bakacak olursak öncelikle telefonun 32 ve 64 GB belleğe sahip iki ayrı modeli olduğunu söyleyebiliriz. Ekran boyutu olarak 6.82 inçlik bir ekran boyutunun yanı sıra ayrıca bellek olarak da 4 GB’lık bir belleğe sahiptir. Batarya kapasitesi 5000 mAh değerinde olup şarj süresi uzun sürelidir. Çift hat takılabilen özelliği ile TCL 20 SE bu yönüyle dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Hızlı şarj ve 4.5G desteği de telefon da bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu