Güzellik

Siyah Noktalar İçin Yüz Maskeleri

Siyah Noktalar İçin Yüz Maskeleri

 

Cildimizin sağlıklı ve güzel görünmesi için her zaman cildimize özenli davranmalı ve cildimize güzellik maskeleri uygulamalıyız. Ayrıca bu cilt maskelerini evimizde bulunan malzemelerden hazırlayarak çok para harcamadan cildimizin güzel görünmesini sağlayabiliriz. Mesela yüzümüzde oluşan siyah noktaları temizleyen ve  gözenekleri sıkılaştıran cilt maskesiyle cildimizin çok daha pürüzsüz ve güzel görünmesini sağlayabiliriz. Üstelik siyah noktalar için yüz maskesinin tarifi de uygulanması da oldukça pratiktir.

Kil Maskesi

Malzemeler:

1.5 tatlı kaşığı kil

1 tatlı kaşığı badem yağı

1 tatlı kaşığı bal

Uygulanışı:

Derin bir kapta kili, badem yağını ve balı iyice karıştırın. Temiz yüzünüze bu karışımı gözünüze gelmeyecek şekilde sürün ve maskeyi yüzünüzde 40 dakika kadar bekletin. Yüzünüzü önce ılık suyla ardından da soğuk suyla yıkayın ve yüzünüze nemlendirici sürün. Bu maskeyi düzenli olarak haftada bir kez yaparsanız yüzünüzdeki siyah noktaların azaldığını göreceksiniz.

Limon Maskesi:

Malzemeler:

1 kase yoğurt

1 limon

Uygulanışı:

1 limonun suyunu sıkın ve bir kase yoğurtla karıştırın. Bu karışımı temiz yüzünüze masaj yaparak sürün ve 15 dakika bekledikten sonra limon maskesini ılık suyla yüzünüzden temizleyin. Limon suyu cildinizi enfekte eder ve siyah noktalarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. Yoğurt ise cildinizi besleyerek nemlenmesini sağlar. Maskeyi haftada bir kez uygularsanız cildinizin çok daha pürüzsüz ve yumuşak olduğunu göreceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu