Teknoloji

Samsung Gear Sport İnceleme

Samsung Gear Sport 2018 yılı için yenilen ve geliştirilen yüzü ile 2018 yılının ilk ayında satışa sunulmuştur. Özellikle görünüşündeki ince detaylar ve şıklık ve donanımsal anlamda sağlanan iyileştirmeler gerçek anlamda göz alıcı durumdadır. Akıllı saatler içerisinde teknolojik ve donanımsal özellik bakımından en iyi saat konumunda olan cihaz bu yeni ile epey fark yaratmış durumdadır.

Samsung Gear Sport Özellikleri

Bu yeni akıllı saatin Gear S3 modeline göre boyutu ile fark yarattığı görülmektedir. Çünkü Gear Sport önemli bir oranda daha küçültülmüş durumdadır. Siyah ve mavi olmak üzere iki renk seçeneği mevcut olan akıllı saat, paslanmaz bir çelik kasaya sahiptir. Bu akıllı saat 50 metreye kadar su geçirmeme özelliği bulunmaktadır.

1.2 inç boyutlu ekranda 360p çözünürlük sunan akıllı saatin ekranı Corning Gorilla Glass 3 teknolojisi ile korunmaktadır. Ebat olarak farkının da olması sebebiyle Gear S3’e göre bu ekran, daha şık ve sportif bir görünüme kavuşturmuştur. Bu arada Always On destekleyen bu ekranı, istemeniz halinde her zaman açık olarak kullanabilmektesiniz. Bunun pil ömrünü doğrudan etkilediği unutulmamalıdır.

Gear Sport, İOS ve Android tabanlı her iki işletim sisteminde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu akıllı saatin özelliklerine göz atacak olursak üstündeki sensörler ile beraber kalp atış hızı, adım sayısı, uyku durumu ve yakılan kalori gibi değerleri sürekli olarak ölçmektedir. Samsung Health uygulaması yardımıyla ayrıntılı bir şekilde bu özelliklere görebilmektesiniz. Tizen isimli işletim sistemiyle uyumlu bu akıllı telefon için birçok farklı saat görselini uygulama üzerinden satın almak ya da ücretsiz olanları indirerek kullanmak olanak dâhilindedir. Uygulamaların çalışmasında bazı aksaklıklar olsa da Spoty gibi uygulamaları oldukça başarı bir şekilde çalıştırmaktadır. Samsung Gear Sport özellikleri bu şekildedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu