Sağlık

Sahibinden temiz kalp krizi

Sahibinden temiz kalp krizi

Sahibinden temiz, bir kere kullanılmış kalp krizi satılık. Ciddi alıcılar arasın lütfen. Pazarlık sünnettir. Böyle bir ilana rastlasaydınız tepkiniz ne olurdu? Tahmin edebiliyorum.’ Deli midir nedir ‘der sayfayı değiştirirdiniz. Âmâ bir ayrıntıyı gözden kaçırdınız. Bakın o deli, bir kez kullandığı kalp krizini satıyor. Ve aslında aldınız o ilanı. Sizin gibi birçok kişi aldı. Zamanı gelince sizde şöyle bir ilan vereceksiniz. İkinci el az kullanılmış kelepir kalp krizi.
Hayırlı olsun. Artık sizde muhtemelen bir kalp krizi sahibisiniz. Ne oldu dikkatinizi mi çekti. Bu delinin anlatmaya çalıştığı bir şeyler var ama ne? Bence hiç değiştirmeyin sayfayı. Farkındayım, biraz ağır oldu evet. Yüzünüze vurdum böyle bir olasılığı, keyfiniz kaçtı. ’Kapa çeneni çokbilmiş, ben daha on beş yaşındayım hiçbir kötü alışkanlığımda yok’ diyen asi genç arkadaşlar, Google efendiye bir danışın isterseniz bu konuyu. Yalnız o benden daha gaddar davranacaktır size haberiniz olsun. Yaşınızın kaç olduğu, ister fabrika çıkışı olsun ister ikinci el bir kalp krizinin umurunda değil.
Hayat vesilelerle doludur. Ameliyat olduktan 2 yıl sonra bir sahil köyünde yıllardır görmediğim lise arkadaşımla karşılaştık. Muhabbet edip hasret giderdik. Ameliyat izimi gördü, sordu anlattım. Onu tanıyorum, vesveseli bir insandır. Geri dönünce bunu kafaya takmış. Sağlıklı bir insan olduğuna inanmasına rağmen, ortada sebep yokken kontrole gitmiş ve sonuçları duyunca hayrete düşmüş. Sonuçları değerlendiren doktor, ne kadar akıllıca bir iş yaptığını kalp kapakçıklarından birinde büyüme tespit edildiğini eğer gelmeseydi, bunun sonucunun ilerleyen zamanda çok ciddi sorunlar yaratabileceğinden bahsetmiş.
Telefonda bana olanları anlatırken, ben mutluydum. Kalp krizimi sattığım müşteri, durumdan memnun kalmıştı. O, başına gelmeden bunu tespit etmiş ve atlatmıştı. Bu makaleyi okuyan, zat-ı muhterem. Farkındaysan sana da sattım. Biraz eski iki bin on iki model ama olsun anlaşırız. Satarken sende kar edersin, üzülme. Bu ilanı sakla aklının bir köşesinde. Bana bir şey olmaz deme. Öyle olsaydı kardiyoloji diye bir dal olmazdı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu