Güzellik

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Mezoterapi derinin orta tabakasına yapılan işleme verilen addır. Saçlı deride, yüzde ve vücudun belirli bölgelerinde kullanılan bu uygulamadaki yöntemdeki amaç aktif maddeyi tedavi edilmek istenen bölgeye direk enjekte edilmesidir.

Saç Mezoterapisinin Uygulanması Gereken Durumlar

Yıpranmış olan saçlarda canlanma sağlayan Saç Mezoterapisi anemi, tiroid hastalığı, gibi hastalıklardan dolayı oluşan saç dökülmelerinde faydalıdır. Ayrıca stres, mevsim değişikliğine başlı saç dökülmesi  dökülmelerine karşı da etkili bir tedavi yönetimidir.

                  

Saç Mezoterapisi Faydaları

Saç Mezoterapisi  uygulamasında kullanılan ilaçların yan etkilerin neredeyse hiç olmamasından dolayı  günümüzde çokça uygulanmaktadır. Saç Mezoterapisi tedavisinde FDAonaylı ve birçok eczanelerde de bulunan bitkisel ürünler kullanılmaktadır. Uygulamaortalama olarak 4-ya da 5 seanstan  seanstan sonra değişimler gözlegörülmektedir.  Tam olarak sonuçları görebilmek için en az 3 ay beklenilmesi tavsiye edilir.

                               

Saç Mezoterapisin Yan etkisi var mıdır?

Mezoterapi tedavisinde kullanılan ilaçlar kana emilecek kadar kullanılmadığından yan etkileri nederedeyse hiç yoktur.  Saç dersinİn detaylı  bir şekilde muayenesi yapıldıktan sonra kişinin ihtiyaçlarına uygun ilaç karışımları hazırlanır. Hazırlanan ilaç karışımı ince uçlu iğneler ile saç dersinin içine verilir. Uygulama sırasında ağrı olmaması için soğuk kompres uygulanır.

                

Mezoterapi Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

.Mezoterapi uygulaması sonrasında bazı operasyon bölgesinde hafif  kızarıklıklar ve morluklar görülebilir. Tedavi gerektirmeyen bu izler birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolur. SaçMezoterapisi sonrası  1 hafta bir süre ile  başınızı korunması ,güneşten uzak durulması denize girilmemesi  önerilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu