Güzellik

SAÇ DÖKÜLMESİNDE PRP TEDAVİSİ

SAÇ DÖKÜLMESİ

Saç köklerinin  tekrar eski sağlıklı ve canlı görünüme  kavuşmasında kullanılan en yeni ve en etkili yöntemlerden biri olan  PRP çeşitli nedenlerden dolayı  zayıflamış olan  saç köklerinin, yenilenmesi ve güçlenmesi için kullanılan en yeni ve en etkili yöntemlerden biridir. Kişinin kendi kanının ayrıştırılması ile kanda bulunan yenileyici iyileştirici rolü oynayan PRP tedavisi saç dökülmesinin önlenmesinde saç köklerinin, yenilenmesi ve güçlenmesini sağlamaktadır. 30 dakika gibi kısa sürede bitmekte olan bu seanslar  3 ay boyunca  devam edilen ve ayda bir kez uygulanan  seanslardan sonra yılda bir kere bu işlemi tekrarlanması halinde sonuçların alınmasını sağlar

PRP Tedavisi Sonrası Aşamalar

PRP tedavisi sonrasında ve sırasında hafif yanma ve kızarma olsa da,bu işlem sonrası sosyal ve iş çevrenize hemen dönebilirsiniz.PRP  tedavisinin etkili olması için öncelikle tanının doğru olarak konmuş olması gerekir. Tanı doğru bir şekilde konulduysa PRP hasarlı bölgenin onarılması ası için olukça etkili sonuçlar verecektir. PRP de hastaya en doğru tanın konabilmesi için MR ve ultrasonla hasarlı noktalar  tespit edilir ve PRP uygulamasına gerek olup, olmadığına bakılır. Uygulama sonrasında ve sırasında hafif yanma ve kızarma olsa da, işlem bitimi  sonrasında saç derisinde her hangi bir  iz ve ağrı veya sızı oluşmaz.

 

Saç Dökülmesinde Devrim Yaratan PRP

Saç dökülmesinin önlenmesinde ve çeşitli nedenlerden dolayı zayıflamış olan saçların tekrar eski sağlıklı ve canlı görünüme kavuşmasında kullanılan en yeni ve en etkili yöntemlerden biridir. Tıp dünyasında devrim yaratan prp tedavi yöntem sayesinde Saç derisi tabakası iyileşmekte saç dökülmesinin önlenmesinde saç köklerinin, yenilenmesi ve güçlenmesini sağlamaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu