Güzellik

Puantiye Modası

Sonu gelmeyen, puantiye modası bu sezonda hız kesmeden devam ediyor. 60’lı yılları yaşatan puantiyeler, görsellikleri ile büyülüyorlar. Ben bir; Marilyn Monroe hayranıyım. Punantiye dendiğinde de ilk aklıma gelen; onun siyah hakimiyetindeki, beyaz puantiyeler ile bezenmiş, midi boy kloş eteği aklıma düşüyor. Belindeki o kalın, kırmızı kuşağı, ayaklarında aynı tondan kırmızı, rugan, platform topuk ayakkabıları ile bende hep bir hayranlık uyandırmıştır. Bu sebebten olsa gerek, puantiye denince aklıma siyah hakimiyetindeki beyaz puantiyeler ve bu puantiyelerin kombinlendiği kırmızılar aklıma geliyor.

Birbirine en çok yakıştığını düşündüğüm renkler diyebilirim; siyah, beyaz ve kırmızı için. Aklıma ilk gelen puantiye kombinini sizlere şöyle anlatayım; siyah hakimiyetindeki mini, kloş etek üzerindeki beyaz puantiyeler… Kırmızı, göbeği açıkta bırakacak, kısa bir bluz, stiletto siyah ayakkabılar ve başa, düzgün bir şekilde bağlanmış bluz rengindeki kırmızıdan bandana. Böyle bir kombin ile gözleri üzerinizde bulacaksınız.

Puantiye ve dantelin, puantiye ve fransız usulü şapkanın, puantiye ve bandananın uyumu ise tartışılamaz güzellikte.

Puantiye sadece elbiselere, eteklere uygulanan bir modada değil ayrıca. Ayakkabılara da işlenmiş; kimisi minik minik, kimisi büyükçe puantiyeler gözden kaçmamakla beraber, büyülüyor. Siyah hakimiyetinde beyaz puantiyeler, sarı hakimiyetinde siyah puantiyeler, gri üzerinde siyah puantiyeler modacıların en çok kullanmayı tercih ettiği renkler arasında göze çarpıyor. Kullandığınız puantiyeler ile nostalji yaşayacaksınız.

Şıklığınızın daim olmasını dilerim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu