Güzellik

Nemsiz Cilt Nasıl Anlaşılır ve Ebru Şalı Nemlendirici Maske Tarifi

Nemsiz Cilt Nasıl Anlaşılır

Cildin nem dengesi, cildi her tür dış etmen ve kimyasal etkenlere karşı koruyan bir araçtır. Dolayısıyla organizmanın cildi dış etkenlere karşı koruyabilmesi için, cildin sağlıklı olması şarttır. Cilt sağlığının başta gelen şartlarından birisi de cildin normal düzeyde bir su oranına sahip olmasıdır ki cildin su oranı, nem dengesi  kavramıyla açıklanmaktadır.
Cildin yağlı, kuru ya da normal olması önemli değildir. Yağlı ciltlerin nemli olduğu yönünde bir algı; yanlıştır. Cildin yağlı olması, nemsiz olmayacağı  anlamını taşımamaktadır. Her cilt tipi nemini kaybetmiş olabilir.
Peki nemsiz cilt ne demektir? Nemsiz cilt, su oranını yani nemini kaybetmiş cilttir. Cildinizin nemsiz olduğunu nasıl anlarsınızNemsiz ciltler, sağlıksız bir görünüme sahiptir. Mattır ve pürüzlü bir görünümü vardır. Bunun yanında nemsiz ciltlerde kırışıklık ve çizgiler görülür. Ayrıca çok çabuk çatlar ve bakımsız olarak algılanır. Cilt yüzeyinde pul şeklinde döküntülerin görülmesi de cildin nem oranını kaybettiğine işaret edebilir.
Nemsiz cilde nasıl bakılmalıdır?

 Nemsiz bir cilt için uygulanabilecek, cilde normal nem dengesini tekrar kazandıran doğal bakım ürünleri ile rutin bakım yapmak, cilt sağlığınız için gereklidir. Nemsiz cilde bakım yaparken nemlendirici bakım ürünleri kullanılmalı, makyaj çok hafif yapılmalı, makyaj çıkartılırken cilt, kırışıklık gibi faktörlere açık olacağından, tahriş edilmemelidir.
Cildi Nemlendiren Ebru Şallı Maskesi
Ünlülerin bakım maskeleri, herkes tarafından merak edilen ve zaman zaman araştırılan bir konudur. Bakımlı ve güzel kadınlar, çoğu zaman sırlarını pahalı kozmetik ürünlerine değil evde doğal malzemelerle hazırladıkları maskelere borçludur. Nemsiz ciltlere hayat vermek ve cildi nemlendirmek için Ebru Şallı bakım maskesini mutlaka deneyin. Ebru Şallı cildi nemlendiren bakım maskesi hazırlamak için yarım muz, 1 çay kaşığı bal, bir çay kaşığı tereyağı ile 1 yumurta akına ihtiyacınız olacak.

Ebru Şallı bakım maskesini hazırlarken önce bal ve tereyağını özdeşleştirin. Bal ile tereyağından macunsu bir kıvam elde edince  ayrı bir kapta iyice ezerek püre haline getirdiğiniz muzu ve yumurta akını bu karışıma ekleyerek iyice karıştırın. Ebru Şallı cilt nemlendirici maskeyi temiz cildinize uygulayarak 15-20 dakika sürenin sonunda ılık suyla yıkayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu