Dekorasyon

Mobilya Nasıl Boyanır?

Eviniz içerisinde yapacağınız bazı küçük değişikliklerle, yaşam alanlarınızı daha farklı bir hale getirebilirsiniz. Bu sayede daha mutlu ve daha huzurlu bir ortama kavuşarak, hayatınıza da bir ahenk getirebilirsiniz. Yapacağınız bu küçük hamleler, sizleri yormayacak hatta sizleri eğlendirecek tarzda olacak hareketlerdir. Eviniz içerisinde bulunan ve artık renkleri ile sizleri yoran mobilyalarınızı, sizlere önereceğimiz yöntemler ile boyayabilir ve onları farklı bir kimliğe büründürebilirsiniz.

Mobilya Nasıl Boyanır?
Mobilya Nasıl Boyanır?

Mobilya Boyama İle Yepyeni Bir Hava

Mobilya boyama konusunda, bazı teknikler söz konusudur. Bu teknikleri kullanarak, başarılı olabilir ve evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken adımı sizlere aktarmaya çalışacağım, akabinde de detaylara hep birlikte ineceğiz. Başlangıçta, müdahale edilecek mobilyalarımızın aksesuarlarını çıkartmalıyız. Ardından, hafif nemli bir bez yardımı ile silip, içerisinde olan tozları almalıyız.

Mobilya Nasıl Boyanır?
Mobilya Nasıl Boyanır?

Toz alma işleminin ardından, zımpara yardımı ile mobilyamızı bir güzel temizlemeliyiz. Üstünde bulunan tüm lekeler ve kabarıklar, bu sayede kaybolacaktır. Bu işlem, boyadan önce ki en önemli aşamadır. Bu aşamanın sona ermesi ile birlikte, astar boya ile ilk tur boyama işlemine başlanır. Bu işlem de en az zımpara kadar önemlidir. Yüzey üzerine çekilecek astar sırasında, fırça izinin kalmamasına dikkat edilmelidir.

Son işlem ise istenen renk ile mobilya boyamasına geçilmesidir. Zımpara ile düzelttik, astar ile şeklini verdik, boya ile de rengini verip işlemi tamamlayacağız. Ortaya çıkacak yeni durumda, yeni bir mobilyaya sahip olmanın, mutluluğu içerisinde olacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu