Sağlık

Loğusa Dönemine Özel Egzersiz Hareketleri

Loğusa dönemi tüm anne adayları için zor geçer. Ancak bakıldığında hamilelik sürecinin bitişi evladını kucağına alma yönü ile aslında bir huzur evresidir. Çünkü bu süreç aslında bir sürecin bitip yeni bir sürecin yaşanması açısında oldukça karışıktır. Bir anne hele ki ilk kez annelik duygusu yaşayan bir anne ise ne kadar evladını kucağına almış olursa olsun bu süreçte tahmin edilemeyecek kadar büyük kaygıları içinde barındırır.

Tüm sürecin zorluğunun yanında süreç bittikten sonra tüm anneler fiziksel görünümlerinden ötürü şikâyet ederler. Çünkü o zamana kadar hep evlatları için yemekten kendilerini çekmeyen anneler bu süreçten sonra kalan kilolarının derdine düşerler. Bu durum da bireylerin daha sağlıklı bir süreç yaşamaları için onların belirli hareketler yapmalarına ortam hazırlar.

Egzersiz Hareketler

Loğusa dönemi egzersiz hareketleri oldukça büyük ilgi gören hareketlerdir.  Bu aşamada en çok yapmanız gereken şey derin solunum hareketleridir. Bu sizin nefesinizi açacak ve daha rahat bir hareket alanını sizlere sağlayacaktır. Bunu yaparken yere sırt üstü uzanarak yapmanız yine sizlere kolaylık sağlayacak ve doğru hareketleri yapmanıza yardımcı olacaktır.

Yapacağınız hareketlerin bir diğeri pelvik harekelerdir. Bu da uzanarak bel boşluğunuzu hareket etmenize ortam hazırlayan bir hareket olarak bilinir. Köprü hareketleri yine sizlerin göbek kaslarınızın erimesi ve hamilelik sonrasında sizleri rahatsız eden o kiloların sizde kalmasına engel oluşturacaktır.

Karın egzersizleri sizler için en önemli egzersizdir. Bunu beş set şeklinde yaparak kısa bir zaman diliminde göbek bölgesinde ki yağlardan arınmanıza fayda sağlayacak ve daha kolay bir şekilde kilo vermenizi sağlamış olacaktır. Hamilelik egzersizi olarak da bilinen bu hareketler kısa bir zaman içinde kişilerin zayıflamasını sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu