Güzellik

Kuru Ciltler İçin Kil Maskesi

Kuru ciltler için kil maskesinde çeşitli mineral ve vitaminleri içerisinde bulundurmaktadır. Özellikle cilt temizliği için önem kazanan kil maskesi kullanımı yoğundur. Kil maskesini kullandığınız da cildiniz fark edilecek kadar güzelleşecektir.

Kuru cildinize uygun kil maskesini hazırlayıp başka yararlı maddeleri de ekleyerek hazır hale getirerek cildinize uygulayabilirsiniz. Maskeleri uygulanmadan önceki gün maske kilini hazırlamanızı önererek ertesi gün de bu maskeyi cildinize sürmelisiniz.

Kil maskesinin içinde yoğun olarak bulunan fırınlanmış kil ve yosun bulunmaktadır. Bu cildinize çok iyi geleceğini söyleyebiliriz.

Kil Maskeyi Uygulama

Öncelikle kile başlamadan önce cildinizi temiz bir ürünle temizlemeniz gerekir. Hazırladığınız kil maskeyi temiz bir cilt tabakasına sürerseniz emin olun daha iyi sonuçlar alacaksınız. Göz altınıza ve çevresine sürmemeye dikkat etmelisiniz. Gözünüz için herhangi bir sıkıntı yaratabilir.

Kil maskeyi ince bir şekilde cildinize sürün. Maskeyi sürdükten sonra sırtüstü uzanmanızı öneririz çünkü kilin yüze yapacağı ağırlıktan dolayı yüzünüz de herhangi bir sarkmaya sebep olabilir. Sırtüstü yattığınız da maskenizin yararı da bu boyutta artacaktır.

Maske cildinizdeyken konuşma ve mimik yapmaktan kaçınmalısınız. Çünkü bu esna da çizgiler ortaya çıkabilir. Maskeyi çıkarmak istediğiniz de ilk önce kurumuş olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Maskeye dokunduğunuz da elinize yapışmıyorsa maskeniz kurumuştur ve ılık su ile maskenizi yıkayabilir, çıkarabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Beyaz Kil Maske Tarifi

Tarife ilk önce malzemelerimizi sayarak başlıyoruz.

  • 2 Yemek Kaşığı Maya
  • 2 Tatlı Kaşığı Ilık Su
  • 1 Tatlı Kaşığı Toz Şeker
  • 3 Yemek Kaşığı Beyaz Kil
  • 5-6 Damla Badem Yağı

2 yemek kaşığı mayayı ılık su da eritiyoruz. Erittikten sonra içerisine şeker ilave edip karıştırıyoruz. Daha sonra kili de ekleyerek koyulaşana kadar karıştırıyoruz. Üzerine son olarak 5-6 damla badem yağını ekliyoruz. Oda sıcaklığında 15 dakika boyunca karışımımızı bekletiyoruz. Yukarıda da anlattığımız gibi hazırladığımız kili yüzünüze uyguluyorsunuz. Böylece kuru cildiniz için beyaz kil maske tarifini de sizlerle paylaşmış olduk.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu