Güzellik

Kuru Cilt Maskeleri

Özellikle cilt tiplerine göre tercih edilebilecek maskeler arasında kuru cilt maskeleri cildinizin kuruması durumunda etkili olmaktadır. Kuru cildiniz soyulma veya farklı problemlerin yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle yapılacak olan uygulamalar sayesinde özellikle cildinizin yeteri kadar nemlenmesine sağlayabilir ve daha yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bal ve Muz Maskesi

Kuru ciltler için hazırlanacak olan bal ve muz maskesi cildinizin nemlenmesine ve oluşan problemlerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Evde kolayca uygulayabileceğiniz maskeler arasında yer almaktadır.

Malzemeler;

  • 1 adet orta boy muz,
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt,
  • 3 çay kaşığı bal.

Hazırlanışı; muz kase içerisinde çatal yardımıyla iyice ezilir. Diğer malzemelerin eklenmesiyle yoğun bir kıvam alacak şekilde karıştırılır. Karışımın iyice karıştırıldığından emin olduktan sonra cildinizi temiz suyla yıkayarak uygulamayı hazır hale getirebilirsiniz. Parmak ucuyla masaj yaparak uygulayacaksınız maskeyi 15-20 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkayarak çıkartabilirsiniz. Daha etkili olabilmesi için yıkadıktan sonra nemlendirici uygulayabilirsiniz. Aşırı kuru ciltlerde uygulanacak olan maske sayesinde özellikle cildin temizlenmesi ve beslenmesi sağlanarak bu sayede oluşabilecek problemlerin giderilmesi sağlanabilir.

Kuru Cilt MaskeleriElma ve Yulaf Maskesi

Cildinizi iyice beslenmesi ve nemlenmesi özellikle cildinizde oluşan problemlerin giderilmesi konusunda etkili olmaktadır. Bu nedenle cildinizin aşırı derecede kuru olması durumunda tercih edebileceğiniz elma ve yulaf maskesi nemlenmesini ve kuruluk hissinin giderilmesini sağlamaktadır.

 

Malzemeler;

  • 1 orta boy elma,
  • 2 yemek kaşığı pişmemiş yulaf,
  • 2 tatlı kaşığı bal,
  • 2 tatlı kaşığı yağlı yoğurt.

Hazırlanışı;

Tüm malzemeler bir kase içerisine konularak iyice ezilir ve karıştırılır. Karışımın homojen hale gelmesinin ardından yüzünüzü yıkayarak uygulama yapabilirsiniz. Yüzünüzü temizledikten sonra masaj yaparak hazırlamış olduğunuz maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayıp 10-15 dakika kadar beklemeniz yeterli olmaktadır. Daha sonrasında ılık su durulayarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu