Dekorasyon

Küçük Salon Dekorasyonları

Küçük Salonda Dekorasyon

Hanımlar genellikle salonlarının büyük olmasını tercih eder. Fakat bu bazen mümkün olmamaktadır. Ancak küçük salonlarınız da yapacağınız birkaç mantıklı hamle ile salon dekorasyonlarınızı daha verimli bir hale getirebilirsiniz. Bu dokunuşlar ilk olarak mobilya modellerinde başlar. Eğer salonunuzun boyunu hesap etmeden fazla kalabalık oturma takımları alırsanız bu işinizi zorlaştırır. Ancak tercihlerinizi köşe takımlarından yana kullanırsanız sizlere büyük bir alan boşluk kalır. L adı verilen köşe takımlarını salonlarınızın tam kenarına koyarak hem köşeleri kaybetmemiş olur hem de kendinize ekstra olarak yer açarsınız. Bu köşe takımlarının rengini duvarlarınızı ve ya diğer ürünlere göre seçmeniz fayda vardır

Dolap Yerine Rafları Seçin

Her hanım mutlaka salonun da bir vitrin ya da dolap tarzı bir şeyin olmasını ister. Fakat salonlarınız küçükse bu pek mümkün olmayabilir. Bu nedenle dolap yerine raf sistemini seçmenizde fayda vardır. Boş duvarlarınıza yaptıracağınız raflar sayesinde hem eşyalarınızı depolar hem de odanıza şık bir hava katarsınız. Salon dekorasyon modelleri arasında en sık kullanılan son yöntem budur.

Kapı Tercihleri Akordeon Kapı

Eğer salonunuz küçük ise ve kapı size engel oluyorsa o zaman kapı modeli olarak sürgülü sistemi tercih etmelisiniz. Akordeon kapı denilen bu modeller kapıların yerine gelen sürgülü sistemdir. Bu sürgülü sistem sayesinde kapı sağa sola açılır. Böylece ekstra olarak açık kalan kapının alanını da rahatça kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu