Dekorasyon

Küçük Daire Dekorasyonu

Artık binaların küçük dairelerden oluşacak şekilde inşa ediliyor olması, 1+1 dairelerde ya da stüdyo dairelerde yaşamak durumunda kalanların sayısının da hızla artmasını beraberinde getirdi. Ancak küçük bir eve sahip olmanız, ev yaşantınızın olumsuz geçeceği anlamına gelmez. Tek yapmanız gereken doğru dekorasyon yöntemlerini evinizde uygulamanızdır.

Küçük Daire Dekorasyonu
Küçük Daire Dekorasyonu

Bol Miktarda Ayna Kullanın!

Peki, nelere dikkat ederek evinizde dekorasyon yapacaksınız? Öncelikle bol miktarda ayna kullanmanız şart. Böylece evinize derinlik kazandıracak, ışığın yansımasını güçlendireceksiniz. Bunun yanı sıra evinizde bol miktarda aksesuar kullanmayın. Duvarlarınızı desenli duvar kağıtları ile kaplamak yerine açık renkte ve düz duvar kağıtlarını tercih edin. Şayet imkanınız varsa evinize birkaç adet niş yaptırın.

Küçük Daire Dekorasyonu
Küçük Daire Dekorasyonu

Pencerelerinizin büyük olmasını sağlamalısınız. Eğer geniş pencerelere sahip değilseniz açık renkte ve şeffafa yakın tüller tercih etmelisiniz. Stor perde modellerinden uzak durun. Çünkü bu perdeler gün içerisinde evinize girecek ışığı yarı yarıya azaltacaktır. Mutfak tezgahınızı L formuna getirip yemek masanızdan kurtulabilirsiniz.

Böylece daha geniş bir yaşam ve hareket alanı kazanacaksınız. Yemek için de tezgahın bir bölümünü kullanabilirsiniz. Hem TV ünitesi hem de kitaplık olarak kullanabileceğiniz işlevsel bir mobilya edinin. Bu sayede mobilya için ayırdığınız bölümden de tasarruf edeceksiniz. Dekoratif objelerinizi olabildiğince evlerin ölü alanı olarak tabir edilen köşelerde konumlandırın. Orta sehpa kullanmayın. Aydınlatmanızı birkaç led ışıkla destekleyin. Tüm bunlar evinizin daha ferah ve daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu