Eğitim & Kurs

Konservatuvar Oyunculuk Bölümü Taban Puanları

Oyuncu olmak isteyenlerin merak ettikleri arasında konservatuvar oyunculuk bölümü taban puanları olacak.

Aşağıda verilen bilgiler üzerinden taban puanlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Üniversitelerin Konservatuvar Taban Puanları

Üniversitede oyunculuk bölümünde yer almanız için konservatuvar oyunculuk bölümü taban puanları üzerinden hareket edebilirsiniz. İlk olarak kişinin Üniversite Giriş Sınavı’nda başarılı olması istenecektir. Bunun için de taban  puanınızın yeterli olması gerekiyor.

Üniversitelerde konservatuvarda yer almak, yetenek sınavının çok daha önemli olduğunu anlamanıza sağlayacak. Baktığınızda yapılan sınavda sadece barajı geçmenizin yeterli olduğunu göreceksiniz. Bunun için girmiş olduğunuz sınavda oldukça minimum tutarda doğru yapmanız yeterlidir. Çıkarmış olduğunuz net ile barajı geçmeniz halinde, direkt olarak yetenek sınavına giriş hakkı kazanabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı

Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve buna benzer pek çok üniversite için şart aynıdır.

Oyuncu olmanız için okuyacak olduğunuz bu bölümde, üniversite sınavında sadece barajı geçmiş olmanız yeterli olacaktır. Direkt olarak yetenek sınavına girmeye hak kazanacaksınız.

Üniversitelerin Yetenek Sınavlarına Başvuru

Taban puanı geçmiş olan kişilerin konservatuvara giriş için şartlar adı altında verilmiş olan yetenek sınavına başvuru yapması istenecektir. Başvuru işleminizi yapmış olmanız halinde, üniversitelerin kendi belirlemiş olduğu tarihlerde jüri karşısına çıkacaksınız. Tüm üniversitelerin Devlet Konservatuvarı için yetenek sınavı ile öğrenci kabul ettiğini bilmelisiniz. Direkt olarak öğrenci olarak yer almanız, yetenek sınavını kazanmanız halinde olacaktır.

  • Yetenek sınavları üniversitelerin kendi belirlediği tarihte yapılmaktadır.
  • İlk şartı sağlayan herkes başvuru yapabilir.
  • Belirlenen tarihte, üniversitenin istediği koşulları sağlayarak jüri karşısına çıkmalısınız.

Sonuçlar açıklandıktan sonra direkt olarak konservatuvarı kazanıp kazanamadığınızı öğreneceksiniz. Konservatuvar oyunculuk bölümü sınavları başarılı şekilde tamamlanırsa, direkt olarak eğitime başlayacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu