Yaşam

Koldaki Faça İzleri Silinebilir mi

Koldaki Faça İzleri

Kollardaki faça izlerinin silinip silinemeyeceği özellikle son yıllar da doktorlara karşı oldukça yüksek olarak sorulmaktadır. 1980’li yıllardan sonraki doğum tarihi içeren hastalarda özellikle de erkekler de meydana gelmektedir. Kol bölgesin de birbirini takip eden paralel şekilde oluşan jilet atmalar ve bunun sonrasında ki yara izleri hastaları gerçekten oldukça mutsuz etmekte. Bu yüzden günümüz de birçok faça izi mağduru hastalar doktorlara başvurarak bu izleri geçirebilmenin derdine düşmüşlerdir. Özellikle de bu hastalık son 3 4 yılarda giderek artmaktadır.

Belli Bir Arayış İçerisinde Olan Gençler Kendilerine Zarar Veriyor!

Faça hakkında doktorların tanısı nedir? Doktorların tanısına göre genç toplumda belli bir arayış içerisinde olmanın vücuttaki fiziksel yansıması olarak nitelendirilmektedir.  Fakat bu kendilerine zarar verme olayı sadece o anda kalmamakta ömür boyu kollarında taşıyacakları bir iz olmaktadır. Özellikle bu gençler 20 veya 30 yaşlarına geldiklerinde kısa kollu gömlek giyememekten, denize gittiklerinde rahat bir şekilde gezememekten veya evlenme günlerine geldiklerin de eşlerinin görmelerinden rahatsız olacakları için doktorlara başvurmaktadırlar.

Faça İzinin Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedavisi ise birkaç yöntem planlanarak yapılabilmektedir. Faça izinin derinliği önemlimidir? Burada yapılacak olan tedavi ise faça izinin derinliğine göre seçilebilmektedir. Doktorlara göre önemli olan faça izini tamamen yok etmek olsa da bazı doktorlar faça izi yok edilemiyorsa bu izi vücuttaki başka bir ize dönüştürerek hastayı fiziksel olarak rahatlatmak yolunu tercih etmektelerdir

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu