Güzellik

Kendi Kanınızla Gençleşmeniz Mümkün!

Gençleşmek ve genç kalmak için çeşitli yöntemler denenmekte ve bunlar içerisinde son yıllardan en etkili yöntem kendi kanınızla gençleşmek olarak belirtilmektedir.

Son yıllarda yapılan çalışmalara göre kendi kanınızla gençleşmeniz mümkün hale gelmiştir. Bu durum ilk duyulduğunda kulağa garip gelse de etkili sonuçlar sağlamaktadır. Bu uygulama için kişinin kendi kanından az miktarda alınmakta daha sonra bu işlem özel bir işlemden geçirilerek bileşenlerine ayrıştırılmaktadır. Ardından platelet yönünden zengin hale getirilmiş plazma elde edilmekte ve bu plazma kişiye cilt gençleştirme yolu ile tekrar enjekte edilmektedir. PRP yani Platelet Rich Plasma tedavisi adı verilen bu yöntem ile pek çok kişinin yaşadığı cilt problemleri giderilmektedir. Böylelikle cilt uzun süre boyunca daha genç ve sağlıklı kalabilmektedir.

Kişinin Kendi Kanı İle Gençleşmesi

Zaman içerisinde ultraviyole ışınlar nedeniyle cildin kırışması, lekelerin oluşması, cilde esneklik ve parlaklık kazandırmak, çöküntülerin giderilmesi gibi nedenlerden dolayı cilt gençleştirme yöntemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlar içerisinde en etkili yöntemlerden biri PRP yöntemi olarak bilinmektedir. Bu yöntem yaklaşık otuz dakika sürmekte olup yaklaşık olarak iki ile dört haftada bir kez uygulama yapılmaktadır.

PRP uygulaması hastadan kan alınması ile başlamaktadır. Daha sonra kanın ayrıştırılması adına kan santrifüj cihazına koyulmaktadır. Yapılan işlemlerde kullanılan kan kişinin kendi vücudundan alındığından dolayı alerjik bir durum söz konusu olmamaktadır. İşlem sonucunda ortaya çıkan yenilenme etkileri ilk seanstan itibaren görülmeye başlanmaktadır. Uygulama sonrasında ciltte parlaklık meydana gelmektedir. Üçüncü ya da dördüncü seansın sonunda ise ciltte kalıcı ve daha belirgin etkiler ortaya çıkmaktadır. Sağlanan olumlu etkilerin fazla olmasından dolayı kendi kanı ile gençleşmek isteyen kişilerin sayısı gün geçtikçe daha da artmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu