Hamilelik

Kan Sulandırıcı İğneler Düşüğü Engeller Mi?

Kan pıhtılaşması nedeni ile düşük ile karşılaşan kadınlar kan sulandırıcı iğnelerden yardım alarak düşük problemini ortadan kaldırmaya çalışır.

Kan Sulandırıcı İğneler Neden Kullanılır?

Daha önce düşük yaşayan anne adayları kan sulandırıcı iğneler düşüğü engeller mi sorusu ile karşı karşıya gelir.  Anneler için hamilelik süreci oldukça zor ve özel bir süreçtir. Kadın bu dönemde yeni bir vücut ritmi yaşamaya başlar. Bu da onu zorlu bir sürecin beklediğini gösterir.

Kadın bebeği ile aynı şekilde beslenmeye başlar. Bu durumda yaşanılan en büyük sorun ise kan akışı ile ilgilidir. Çünkü pek çok kadın hamilelik döneminde kan pıhtılaşması sorunu ile karşı karşıya gelir. Yaşanılan bu sorunlar nedeni ile de kadınlar kan sulandırıcı iğnelere ihtiyaç duyar. Eğer kan sulandırıcı iğne kullanılmazsa da kadınla düşük tehlikesi ile karşı karşıya kalır. Düşük tehlikesini önleme noktasında uzmanlar tarafından kan sulandırıcı iğneler kadınlara önerilir.

Gebelik döneminde oluşan kan pıhtılaşması sadece bebek için tehlikeli değildir. Aynı zamanda anne adayı da kan pıhtılaşması sonucunda ciddi zarar görür. Kalp damar hastalıkları, felç ya da beyin kanaması gibi pek çok hastalık aniden gerçekleşen kan pıhtılaşması nedeni ile gerçekleşir.

Kan Sulandırıcı İğneler Nasıl Kullanılır?

Kan sulandırıcı iğneler kullanılırken son derece dikkat etmek gerekir. Öncelikli olarak kan sulandırıcı iğneler doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Doktorunuzun size uygun göreceği doz her anne adayı için farklılık gösterir. Kan sulandırıcı iğne kullanımı sırasında da bu etki göz önüne alınmalıdır. Karından vurulan bu iğne sayesinde de kan pıhtılaşması önlenir. Böylece de kanın damarda daha rahat bir şekilde dolaşması sağlanır. Siz de pıhtı nedeni ile oluşabilecek sorunlardan bu sayede kurtulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu