Güzellik

Kalkık kaşlara sahip olmak artık çok kolay!

Dış görünüşte yüze ilk bakıldığında en dikkat çeken yer olan kaşlarda kalın ve kalkık kaşlar pek çok kişi tarafından ilgi görür.

Kalın ve kalkık kaşlara sahip olmak artık çok kolay olarak bilinir. Bunun için uygulanan çeşitli yöntemler vardır. Bunlar doğru şekilde uygulandığında göz alıcı kaşlara sahip olmak mümkündür. Yüz ifadesi üzerinde doğrudan etkisi olan kaşların kalkık görünmesi için yardımcı olacak ilk malzeme beyaz bir göz kalemidir. Göz makyajı bitirildikten sonra kaşın altına ve üstüne beyaz göz kalemi ile geçildiğinde kaşlar daha yüksek görünür. Bu sayede derinin altında kalan tüyler de kamufle edilmiş olur. Beyaz göz kalemi yerine beyaz far ya da ışıltılı kahve tonlarındaki krem farlar da kullanılabilir. Ancak bunları sürerken abartılı olmamasına özen gösterilmelidir.

Kalkık Kaş Nasıl Yapılır?

Kalkık kaşlara sahip olmak için kaşın taranma şekli son derece önemlidir. Bu görüntüyü elde etmek amacıyla kaşlar yukarıya doğru taranmalıdır. Böylece doğal bir görünüme kavuşan kaşlar aynı zamanda kalkık bir şekle sahip olur. Bunun yanı sıra kaşın kavisli bir yapıya sahip olmasını sağlamak da kalkış kaş elde etmenin yolları arasında yer alır. Kaşı kavisli yapmak kadınların en fazla tercih ettiği yöntem olarak bilinir.

Kalkık kaşlara cerrahi müdahale ile sahip olmak da mümkündür. Bunun için isteyen kişilere botoks uygulaması yapılır. Yapılan uygulamanın ardında kaşlar daha kavisli ve kalkık bir görünüme sahip olur. Uygulama yapılmadan önce kişinin beklentisi ve kalıcılık süresi belirlenir. Bu sayede uygulama esnasında hangi tekniğin seçileceğine karar verilir. Başarılı bir operasyon gerçekleştiği takdirde kalkık kaşlara sahip olma hayali birkaç dakika içerisinde gerçeğe dönüşecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu