Yaşam

Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapıyor?

Ülkemizde kadın ve erkek arasındaki cinsel hayatta görülen en önemli sorunlardan biride kadınların orgazm taklidi yapmasıdır. Cinsellik sorunları her kültürde görülebilecek sorunlardır. Fakat ülkemiz gibi erkek hegomanyasının olduğu ülkelerde olası sorunların kaynağı hep erkekler olarak gösterilmektedir.

Kadınların cinsel ilişki sırasında orgazm olamadıklarında suçluluk psikolojisi ile bu durumu gizlemek adına böyle bir taklide başvurmaktadır. Oysa bu oldukça yanlıştır. Çünkü cinsel ilişki tek taraflı erkeğin memnun olacağı bir oldu değildir. Ve olası cinsel sorunların ya da performans eksikliklilerin nedeni her 2 tarafta da olabilmektedir.

Kadınların Orgazm Taklidi Yapma Nedenleri

Kadınların orgazm taklidi yapma nedenleri ise şu şekildedir; cinsellik esnasında boşalma sorunu yaşayan  bayanların çoğu partnerlerine zor anlar yaşatmamak adına, kendilerini boşalma veya orgazm taklidi yapmaya mecbur hissetmektedir. Bu taklidi yapmalarının temel nedeni ise kendilerini ve partnerlerini yetersiz hissettirmeme düşüncesi bulunmaktadır. Özellikle kadınların bu durumu kendi sorunları gibi hissetmeleri bu durumu daha da karmaşık ve sorunlu bir hala sokmaktadır.

Orgazm Gerçekleşmemesi Nedenleri

Orgazm gerçekleşememe sebepleri aşağıdaki gibidir;

  • Aşırı alkol tüketimi,
  • Partnerin cinsellikle ilgili bilgisinin ve deneyiminin az olması,
  • Cinsel ilişkideki arzunun orgazm oluşturacak düzeyde olmaması,
  • Cinsel ilişki esnasında partnerlerin uyumun yetersiz olması şeklindedir.

Sağlıklı Bir Cinsel Yaşam İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı ve yalanların olmadığı bir cinsel yaşam için her 2 tarafında en öncelikli olarak birbirine karşı dürüst olması gerekmektedir. Çünkü sağlıklı bir cinsel ilişki iyi bir uyum ve duygusallık gerektirmektedir. Karşı tarafa iyi niyetlide olsa söylenen yalanlar uzun vadede olumsuzluklara yol açmaktadır. Bundan dolayı cinsel ilişki esnasında tüm sorunlar cesurca dile getirilmesi oldukça faydalı olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu