Teknoloji

İnstagram Uygulamasından Fotoğraf İndirme Yöntemleri

İnstagram Uygulamasından Fotoğraf İndirme Yöntemleri nelerdir? Ne yazık ki İnstagram bize fotoğraf indirme seçeneği sunmuyor. Sizler de İnstagram uygulamasından fotoğraf indirme yöntemlerini öğrenmek istiyorsanız makalemizi okumalısınız.

İnstagram uygulamasından fotoğraf indirme yöntemleri, bu uygulamadan fotoğraf indirmek isteyenlerin merak konusudur. İnstagram, üyelerin profil oluşturup fotoğraf veya video paylaştıkları bir platformdur. Günümüzde de oldukça fazla kullanıcıya sahip olan ve fazlaca ilgi gören bir platform. Fakat kullanıcılarının fotoğraf veya video indirmesine izin vermeyen bir uygulamadır. Peki, İnstagram uygulamasından nasıl fotoğraf indirebiliriz? Hangi yöntemleri kullanmayız? Öncelikle bu uygulamadan fotoğraf indirmek için farklı yöntemler mevcuttur.

İnstagram fotoğraf indirme için farklı programlar veya uygulamalar kullanmamız gerekmektedir. Bu uygulamaları telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirerek fotoğraf veya video indirme işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagram Uygulamasından Fotoğraflar Nasıl İndirilir?

İnstagram uygulamasının ilkeleri gereği fotoğrafları indirme seçeneğini insanlara sunmaması insanları fotoğrafları indirmek için farklı yollara itmektedir. İnstagram üzerinden fotoğraf indirebilmekiçin birkaç yol vardır. İnstagram üzerinden fotoğraf indirmek için bilinen ve kullanılan en yaygın yöntem telefonunuzun ekran görüntüsünü yani screenshotını almaktır. Bu yöntem her marka ve modelde değişebileceği gibi en basit yöntemdir. Bu yöntem ile telefonunuzun ekran kaydını alarak İnstagram üzerindeki fotoğrafı telefonunuza indirebilirsiniz. İnstagram üzerindeki fotoğrafları telefonunuza indirebilmenizi sağlayan diğer bir yöntem ise Google Play Store ve Apple Store’da bulunan İnstagram içeriğindeki fotoğrafları hatta videoları indirmenizi sağlayan uygulamalardır. Bu yöntem için kullanabileceğiniz birçok uygulama vardır. Bu uygulamalar ile İnstagram’dan fotoğrafları telefonunuza veya bilgisayarınıza indirmeniz mümkündür.

Hangi Uygulamalar ile İnstagram’dan Fotoğraf İndirilir?

İndirme işlemini gerçekleştirebileceğiniz birkaç uygulama mevcuttur. Bunun yanında bir uygulama indirmeden de İnstagram fotoğrafı ve videosu indirebileceğiniz siteler vardır. İşte İnstagram’dan fotoğraf indirebileceğiz uygulamalar

  • Fastsave
  • İnstantsave
  • Downloaderfor İnstagram
  • İnstake
  • LightShot
  • Bir uygulama olmasa da Download Gram isimli siteden de İnstagram fotoğrafı indirebilirsiniz. Yapmanız gereken ise indirmek istediğiniz fotoğrafı açıp adres çubuğundaki linki kopyalayıp Download Gram sitesinde yer alan adres çubuğuna yapıştırmak ve download seçeneği tıklamaktır.
  • SaveFrom adlı siteden de benzer şekilde İnstagram videosu indirebilirsiniz.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu