Sağlık

İnce Telli Saçlar Nasıl Gürleşir?

Saçlarınızın daha gür ve sağlıklı görünümü için ince telli saçlar nasıl gürleşir yazımızı okuyun! Evde kolaylıkla uygulanabilen bitkisel çözümler sayesinde ince telli saçların gürleşmesi sağlanırken aynı zamanda daha sağlıklı görünmelerine de yardımcı olunur.

Özellikle bayanların en dikkat çekici aksesuarı olarak saçları örnek verilebilir. Cildimize ve vücudumuza ilgi gösterdiğimiz kadar hatta daha fazlasını saçlarımıza göstermemiz gerekiyor. Hacmini kaybeden saçlar yüzün de monoton bir yapı içerisine gizlenmesine neden oluyor. Yüzde ki yorgun his saçların canlandırılması ile de geri kazanılıyor.

İnce Telli Saçlar Nasıl Gürleşir 1Saç Nasıl Gürleşir

Saçlarının hacmini yitiren kişiler ve cansız görünümünden rahatsız olanlar saç nasıl gürleşir soruları ile kendilerine iyi birer kaynak ararlar. Bazı doğal çözümler saçların organik yoldan gürleşmesini ve sağlıklı bir yapı kazanmasını sağlayacaktır. Bu doğal yöntemler elma sirkesi, havuç ve Hindistan cevizi sütü, pancar, soğan, sarımsak, limon, aloe vera gibi doğa da bulunan bitkilerin sayesinde elde edilir.

Elma sirkesi saç köklerinde ki kan dolaşımını hızlandırır ve saç köklerini besleyerek dipten uca saçların gürleşmesini sağlar. Havuç ve Hindistan cevizi sütü saçların sağlıklı kalmasını sağlar. Pancar kökleri kaynatılır ve 10 dakika bu su ile saçlara kompres yapılır. Soğan ve sarımsak suyu ile saçlar yıkanır. Ardından su içerisine limon suyu damlatılarak soğan ve sarımsak suyunun kokusu giderilir.

İnce Telli Saçları Kalınlaştırma

Sağlıklı saçların ardından ince telli saçları kalınlaştırmak için yapılması gerekenler şunlardır: Düzenli olarak saçların saç tipine uygun olan organik şampuanlarla yıkanması. Saçların nemlendirilmeden taranmaması gerektiği.

Saç diplerine masaj yapılarak saç diplerinin canlandırılması gerektiği. Saç uçlarında genel olarak meydana gelen saç kırıklarının kesilmesi gerektiği ve son olarak ağır saç kremleri gibi saçların nefes almasını zorlaştıracak maddelerden kaçınılması gerektiğidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu