Dekorasyon

İlkbaharın Havasını Evinizde Yaşatın

İlkbaharın Havasını Evinizde Yaşatın

Her sene olduğu gibi bu senede kış bitti ve ilkbahar dekorasyonu için planlarımızı yapmaya başladık. Bu yeni gelen mevsimi biz de evimizde yapacağımız farklı dekorasyonlarla karşılayabiliriz. Böylece ilkbaharın ruhunu çok daha yoğun bir şekilde içimizde hissedebiliriz. Evimizde ilkbahar dekorasyonu hiçbir işe yaramayan fazla eşyalarımızdan kurtulmakla başlayabilir. Çoğumuzun evinde ortalığa dağılmış bir şekilde bulunan gazete, dergi, kitap veya farklı aksesuarlar vardır. İşe öncelikle bunları kaldırmakla başlayabiliriz. Baharın ruhuna uygun olarak az eşya ile baharı karşılamak en uygun olandır diye düşünüyoruz.

Duvar Renkleri

Duvarlarınızı bahara uygun olarak boyatmak çok önemlidir. Renk tercihinizi öyle bir şekilde yapmalısınız ki baharı çağrıştırır nitelikte olmalı. Bahar dekorasyonu için renk tercihlerinizde size yardım edecek önerilerimize geçersek öncelikle beyaz rengi önerebiliriz. Genel olarak her renkle uyum sağladığı için evlerimizin her alanında rahatlıkla kullanılabilir bir renk olan beyaz rengin yanında yeşil rengi kullanarak ruhumuzu dinlendirebilir farklı bir deneme yapmak istiyorsanız da duvarlarınızda pembe rengi kullanabilirsiniz. Yalnızca duvarlarınızı renklendirmek yetmez. Farklı renklerle boyadığınız duvarlarınıza baharın havasına uygun çiçek ögelerinin olduğu küçük sanatsal resimler ile süslemenizi öneririz.

Mobilya ve Aydınlatmalar

Mobilyaları konumlandırma tercihleriniz de evinizi bahara hazırlamanın bir başka yoludur. Mobilyalar çok sık yerleri değiştirilen eşyalardan değillerdir. Bu bir süre sonra sıkıcılık ve monotonluğa sebep olur. Bu nedenle mobilyalarınızı göz zevkini tırmalamayacak şekilde odanızın değişik köşelerinde yeniden konumlandırabilirsiniz. Böylece kıştan gelen melankolik havanızdan kurtularak baharın o canlı havasına kendinizi kaptırabilirsiniz. Eğer bütçeniz müsait ise bahar dekorasyonu için yeni mobilyalar almak da bir tercih olabilir. Mekânlarınızda kullanacağınız aydınlatmalar da bahar dekorasyonu için önemlidir. Odanızın farklı köşelerine aydınlatmalar koyarak baharın o romantizm içeren havasını siz de evlerinizde yaratabilirsiniz. Aydınlatmalar ile yaratacağınız farklı ambianslar baharın ruhuna uygun olarak evinizi yeniden dekore etmenizde size yardımcı olacak. Tavan aydınlatmaları, renkli abajurlar bu bağlamda ilkbahar dekorasyonu için kullanacağınız aksesuarlar olabilir.

Doğal Dekorasyon Motifleri

Bahar dekorasyonu tercihlerinizde aksesuar olarak çiçek ögelerini kullanmayı unutmayın. Küçük boyutlu olanlarından tutun da 1 ile 2 metreye varan bitkileri odanızın değişik yerlerine konumlandırarak dışarıdaki bahar havasını siz de evinize yansıtabilirsiniz. Tüm bunları yaptıktan sonra hoş kokulu hafif oda parfümleri ile de özgün tasarımınızı tamamlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu