Hamilelik

Hamilelik Süresince İdeal Kilo Alımı Nasıl Olmaldır?

İdeal Kilo Alımı

Anne adaylarının hamilelik süresince aldığı kilolar anne ve bebek arasında ayrı bir şekilde paylaşılmaktadır. Hamileliğin ilk aylarında annede depolanan yağlar ve hamileliğin ortasında ise  besin depolanması en yüksek seviyeye ulaşmaktadır. Bebeğin büyümesi ise hamileliğin son 10 haftasında olacağı  için özellikle  bu sürecin son  dönemlerinde bebeğin daha sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için, ihtiyaç duyulacak enerji veplasentan büyümesi ile , kan yapımında da hızlanma görülmektedir.                        

Hamilelikte Sağlıklı Beslenmenin Önemi

Yazımızın başında anlatmaya çalıştığımız gibi hamileliğin ilk depolanan ve hamilelik süresince kullanılmayan yağlar ise; doğumdan sonraki, emzirme döneminde anne için gerekli olan enerji ihtiyacını karşılamak için kullanılır. Bu nedenle hamilelik boyunca sağlıklı ve dengeli beslenmek aynı zamanda olası bir düşük yada erken doğumu da önleyecektir.

Hamilelik Süresince İdeal Kilo

Hamilelikte Kilo Alımı

Kadında önemli bir faktör olan hamilelikte  kilo alma ve sağlık irazda annein yaşam tarzı ile ilintidlir.Hamilelik süresince fazla kilo almak akabinde sağlıkla ilgili problemler yaşamanıza neden olabilir.Özellikle basenlerde ve Kolların ve uylukların üst kısmında biriken yağ dokusunun doğum sonrası geri dönüşü çok zordur.

Hamilelik Süresince İdeal Kilo

Hamilelikte Sağlıklı Kilo Alımı Nasıl Olmaldır?

Hamilelikte kilo almak normaldir Ama Hamilelikte Sağlıklı Kilo Alımı olarak en ideali hamileliğin ilk 3 aylık döneminde.3 kg ila 3.6 kg ve bundan 1 hafta sonra da 400-450 gr alınması en idealidir. Hamilelikte Fazla Kilo Almak İstemiyorsanız. Hamileliğin ilk aylarında depolan yağlar annenin  bebeği emzirme döneminde enerjiye dönüşmesi ile doğumdan 1 ya da 2 hafta sonra 8–9 kilo kaybedilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu