Hamilelik

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Hamilelik aslında pek çok belirti gösteren bir durumdur. Ancak bu belirtilerin her kadında aynı olmadığı da bilinmelidir. Bazı kadınlar hamileliğinin henüz ilk haftasında dahi ilk hamilelik belirtileri ile tanışmaya başlarken bazı kadınlarda gebeliğin ikinci ayının sonuna kadar hiçbir fiziksel ya da ruhsal değişim meydana gelmez. Bu nedenle gebe olduğunu çok geç öğrenen kadınlar vardır.

Bu Belirtileri Ciddiye Alın!

Ancak genel olarak bakıldığında birkaç belirti hemen her kadında hafif düzeyde ya da şiddetli düzeyde görülmektedir. Bunlar ilk hamilelik belirtileri olarak adlandırılır. Örneğin halsizlik tüm kadınlarda görülen bir belirti olmaktadır. Regl döneminden birkaç gün önce başlayan halsiz hissetme, yorgunluk hissi ve sürekli uyuma isteği birkaç ay boyunca sürebilir.

hamilelik belirtileri
hamilelik belirtileri

Baş dönmesi ve mide bulantısı da gebeliğin ilk belirtileri arasında yer almaktadır. Ancak bu belirtiler diğerlerinden biraz daha geç ortaya çıkar. Ciddi mide bulantılarının yaşanması için gebeliğin ilk ayının tamamlanmış olması gerekir. Hormonlardaki değişim baş dönmesini de beraberinde getirebileceği için baş dönmeleri mide bulantılarından daha erken ortaya çıkmaktadır.

Hamileliğin en önemli belirtilerinden biri de kişinin kendini hamile hissetmesidir. Pek çok kadın henüz gebe olduğuna dair bir test sonucu almamış iken hamile olduğuna kesin kanaat getirir. Çünkü bu hissi ciddi oranda yaşamaktadır ve çoğu zaman da bu hisler doğru çıkar. Akıntı ve vücut ısısındaki artık da hamilelik belirtileri arasında en yaygın görülenlerden biridir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Klasik hepimizin bildiği bir çok hamilelik testi dahi var en sağlıklısı bir doktora gitmek .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu