Hamilelik

Hamileler İçin Doğal Maske Tarifleri

Hamilelik döneminde özellikle bebek açısından sorun olmaması için doğal bakım maskeleri kullanımına özen gösterilmesi gerekir.

Gebelik döneminde pek çok farklı durum ile karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle cilt problemleri ile uğraşmak istemeyen anne adayları doğal maskeler ile bakım yapabilirler. Ciltte oluşan problemlere göre hamileler için doğal maske tarifleri değişebilir. En uygun seçenekleri belirlemek ve uygulamak isteyenler farklı malzemeler ile hazırlanacak olan maskeleri tercih edebilirler.

Maskeleri uygularken özellikle dikkatli olunması gerekir. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan uygulama yapılabilir. Maskeyi uygulamadan önce saçlarınızı toplayarak saçlarınızın öne gelmesini engelleyin. Aynı zamanda uygulama yapmadan önce cildinizi mutlaka temizleyin.

Kuru Ciltlere Özel Yumurta ve Badem Yağlı Maske

İlk olarak 1 yumurta ve aynı zamanda 1 çay kaşığı badem yağı bir kap içerisinde iyice karıştırılır. Daha sonrasında cilde eşit şekilde sürülür. Özellikle hamilelik döneminde bakım konusunda dikkatli olmak isteyenler için doğal bir maskedir. 10-15 dakika kadar ciltte kalması sağlanarak daha sonrasında soğuk su ile temizlenmesi sağlanabilir.

Yağlı Ciltlere Özel Salatalık ve Yoğurt Maskesi

Yağlı veya karma ciltlere sahip olan anne adayları özellikle hamilelik dönemi için doğal maske hazırlayarak cilt bakımını tamamen doğal ürünler ile yapabilirler. Yarım salatalık ve bunun yanı sıra 1 çorba kaşığı yoğurt mikser ile çırpılarak püre kıvamına getirilir. Hazırlanan püre kıvamındaki karışım cilde uygulanarak 10-15 dakika bekletilir. Daha sonrasında soğuk su ile yıkanarak çıkartılır.

Tüm Ciltlere Uygun Mısır Unu Maskesi

Doğal olması nedeniyle hamileler için doğal maske seçenekleri arasında mısır unlu maske de bulunur. Yüze uygulama yapılması için yeterli miktarda mısır unu suyla karıştırılır ve daha sonrasında cilde macun halinde uygulanır. 10-15 dakika bekletilerek soğuk su ile yıkanır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu