Güzellik

Günlük Yüz Bakım Maskeleri

Cilt bakımınız aksatmadan yapmak istediğinizde günlük yüz bakım maskeleri evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz maskeler arasında yer almaktadır. Cilt tipinize göre tercih edeceğiniz maske seçenekleri özellikle cildinizin temizlenmesini ve arınmasını sağlarken aynı zamanda beslenmesini sağlayarak daha canlı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır.

Bal ve Badem Maskesi

Cildinizin arınmasını ve soyularak temizlenmesini sağlamak amacıyla kullanabileceğiniz bal ve badem maskesi evde kolayca hazırlayabileceğiniz maddelerden biridir. Gerekli malzemelerin kullanılması sayesinde özellikle cildinize zarar vermeden uygulama yapılmasını sağlamaktadır.

Malzemeler;

  • 2 adet badem,
  • 1 çorba kaşığı bal.

Hazırlanışı;

Bademler toz haline gelinceye kadar dövmeniz gerekir. Daha sonrasında bal ile karıştırılarak karışım hazırlamaktadır. Hazırlamış olduğunuz karışımın içerisine bir çay kaşığı limon ekleyerek uygulama yapabilirsiniz. Dairesel hareketler ile yapılacak olan uygulama yüzünüzde oluşan zararlı etkiye sahip olan bakteri ve mikropların arındırılmasını olmasını sağlamaktadır. Kuruması için yaklaşık olarak 15 dakika beklenmesi gerekir. Daha sonrasında ılık su ile durulayarak çıkartabilirsiniz.

Günlük Yüz Bakım MaskeleriBal Maskesi

Bal cildin nemlenmesine ve aynı zamanda sıkılaşmasına sağladığından cilt bakımı konusunda oldukça önemlidir. Bu nedenle bal ile yüzünüze uygulama yaparak istediğiniz her durumda daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Uygulama yaptıktan sonra 15 dakika kadar beklenmesi ve daha sonrasında soğuk suyla yıkama işlemi yapılması yeterli olacaktır.

Yulaf Maskesi

Yulaf içerisinde bulunan maddeler sayesinde cildin beslenmesini ve daha yumuşak bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle uygulayabileceğiniz yulaf maskesi dilediğiniz her durumda cildinizde oluşan problemlerden kurtulmanıza yardımcı olmaktadır.

Malzemeler;

  • ½ Fincan yulaf,
  • ½ Çay kaşı bal,
  • 2 çorba kaşığı süt,
  • 2 damla sardunya çiçeği yağı,
  • 2 damla papatya yağı.

Hazırlanışı; bütün malzemeler bir kap içerisine karıştırılarak cilde uygulanır. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizlenir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu