Burçlar

Günlük Burç Yorumları

Siz de günlük burç yorumlarına meraklıysanız ve sabahları burcunuzu okumadan rahat edemiyorsanız işi biraz daha derinlemesine ele alabilirsiniz.

Bu konuda yeni olanlar ve merak edenler için kavramların bilinmesi büyük önem taşımaktadır. Özellikle bazı temel kavramlara birlikte göz atabiliriz.

  • Örneğin “ Ben Kova burcuyum” dediğiniz zaman siz sadece 20 Ocak ile 19 Şubat arası bir doğum tarihiniz olduğunu söylüyorsunuz, yani güneşiniz Kova Burcu iç
  • Örneğe devam ederek “Benim doğum günüm 15 Şubat’ta” derseniz güneşiniz astroloji açısından 26 derece Kova Burcu içinde anlamına gelir.
  • Doğum günüm 15 Şubat 2000, saat 09:30 Ankara dediğiniz zaman ortaya astrolojik harita çıkmaya başlar. Yer isimleri değiştikçe kişisel astrolojik harita da değişir. Aynı gün ve aynı saatte ama değişik yerlerde doğmuş kişilerin burç haritaları farklıdır. Hatta yükselen burçları da aynıdır ama gene de enlem ve boylamın etkisi işin içine girdiği için harita yorumu değişecektir.
  • Bu yüzden günlük burç yorumları temelde uydumuz Ay’ın hareketlerine bağlı olarak yapılır. Günlük tahminlerin enerjisine tekabül eden, hızlı hareket imkanına sahip ve diğer gezegenleri de gün içinde tetikleyebilen gök cismi aydır.
  • Daha kapsamlı burç yorumları için yükselen burcunuza gerek olduğu sık sık sö Yükselen burç bebek doğduğunda ufukta olan burçtur.
  • Herkesin burç haritası farklıdır. Bu da bizi astrolojik anlamda tek ve özel kılar. 12 genel gruba ve her birinin de 12’şer alt gruba ayrıldığı astrolojinin insan hayatına verdiği önem budur.

Yani 12 ayrı karakterde insan yoktur. Çünkü her insanın doğum anındaki gezegen konumları birbirlerinden farklıdır. Yetiştikleri çevre ya da diğer etkenler kişinin farklı özellikler taşımasına neden olacak ve farklar ortaya çıkacaktır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu