Ekonomi

Gümüş Hesabı Hangi Bankada Açılabilir?

Gümüş Hesabı Hangi Bankada Açılabilir? Son yılların yatırım biçimlerinden birisi de bankalarda gümüş hesabı açmak oluyor.

Gümüş Hesabı Hangi Bankada Açılabilir? Banka gümüş hesabı çeşitleri yatırım dünyasında son zamanlarda ön plana çıkmıştır. Altın fiyatlarında ki sürekli artışlar; insanları arasında gümüş yatırımlarına ilgilerinin artmasını sağlıyor. Bu durumdan dolayı son zamanların favori yatırım aracının; gümüş hesabı olmasını sağladı.

Günümüz gümüş hesabı açabilmek için bankalar ile iletişim kurulmak zorundadır. Çünkü gümüş hesapları bankalarda açılıyor. Gümüş hesabı açan bankalar ise şunlardır;

  • Kuveyt Türk Bankası
  • Türkiye Finans Bankası
  • Deniz Bankası

Günümüzde pek çok bankadan altın hesabı açtırabilirsiniz. Fakat gümüş hesapları için aynı seçenek çeşitliliği bulunmaz. Genel olarak bankalar için altın hesap çeşitleri daha çok ön planda tutuluyor. Gümüş ile altın hesap çeşitleri kıyaslandığında ise; gümüş hesabının daha karlı olduğu fark ediliyor. Yatırım uzmanlarının genel tavsiyesi; gümüş hesabını yatırım olarak değerlendirmektir. Fakat az banka türü bu hizmeti sunduğu için her isteyen müşteri gümüş hesabı açtıramıyor.

Gümüş Hesabı Nasıl Açılır?

Gümüş hesabı ile ilgilenen müşteri fazla; ama gümüş hesabı açtıran müşteri sayısı daha azdır. Bu durumun genel nedeni; gümüş hesabının sadece üç bankanın hizmetinde bulunmasıdır.

Genel olarak bankalarda gümüş hesabı açma işlemleri internet platformunda gerçekleşiyor. İnternet bankacılığı ile birlikte gümüş hesabı için başvuru yapılır. Ardından hesaba gerekli para aktarımı sağlanır. Hesaba aktarılan para ile de gümüş alınarak yatırım sağlanır. Bir başka gümüş hesabı açtırma işlemi ise; bankaların kendi çağrı merkezleri ile sağlanır. Genel olarak çağrı merkezi ile gümüş hesabı açtırmak daha az tercih edilen bir yöntemdir.

Gümüş Hesabı İçin Banka Önerisi

Genel olarak yatırımcılar bir anda gümüş hesabı açtırmaya karar vermezler. İlk önce gümüş yatırımına dair araştırmalar yapılır. Ardından mantıklı gelirse; gümüş hesabı açtırılır.

Genel olarak yatırımcılar için gümüş hesabı banka önerisi önemsenir. Fakat zaten az banka gümüş hesabı açmak hizmetini sunuyor. Bu yüzden de hesap açma işlemleri benzer şekillerde gerçekleşiyor. Genellikle kart müşterisi olunan bankanın tercihi öneriliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu