Sağlık

Gül Çayı Gençleştiriyor

Son zamanlarda gençleşmenin en büyük yardımcılarından olan gül çayı, uzmanlar tarafından herkese öneriliyor. Bitkiler gibi çiçeklerinde kimyası çözülmeye başlanmış ve içinde bulunan antioksidanlar sayesinde gülün cildi gençleştirme etkileri ortaya çıkarılmıştır.

Sağlık Gül Çayından Geçer!
Sağlık Gül Çayından Geçer!

Günümüzde gül denilince akla ilk olarak gül suyu, gül yağı, gül reçeli geliyor. Bunun yanı sıra son zamanlarda çayı da üretilen gül artık vücuda ve cilde olan faydalarının sonsuz olduğunuz gözler önüne seriyor. İçinde gül olan besinler ve ürünler sadece vücuda değil ruha da iyi geliyor ve dinlendiriyor. Tüm günün yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atmak için içeceğiniz bir fincan gül çayı sizi sakinleştirecek ve gevşemenize yardımcı olacaktır.

Sağlık Gül Çayından Geçer!
Sağlık Gül Çayından Geçer!

Sağlık Gül Çayından Geçer!

Gül gibi mis kokan ve harika güzellikte bir görünüşü olan bir çiçeğin vücuda kötü etkileri olduğu düşünülemez. İnsan vücuduna faydaları sayılmakla bitmeyen gülün çayını içtiğinizde bademcik iltihaplarınızın ortadan kaybolduğunu göreceksiniz. Bunun yanı sıra gül çayı ishal ve bağırsak problemlerinizin de ortadan kaybolmasına yardımcı olacaktır.

Gülden gelen sağlığı yakalamak ve gül çayı hazırlamak da sandığınızdan daha kolay. Süzgeci olan bir demlikte su kaynatın ve 1 avuç gül tohumunu içine atın. Gülün aromasını ve kokusunu bırakmak için 5 – 10 dakika kadar bekleyin. Çayın rengi sarıya döndükten sonra bardağınıza alıp sıcak sıcak için. Bu işlemi ister haftanın her günü isterseniz de birkaç günü uygulayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. gül yağı cilde çok iyi geliyor . Vücut sağlığı içinde faydalı olduğunu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu 🙂 en azından diğer kimyasal maddeler gibi kötü pis bir koku yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu