Teknoloji

Gmail Hesap Silme Nasıl Yapılır? Google Hesap Silme

Gmail hesap silme nasıl yapılır? Gmail hesap silme işlemleri günümüzde yaygın olarak gerçekleşen bir durumdur. Fakat genel olarak pek çok gmail hesabını hemen silmez. Çünkü gmail hesabı ile uygulama çeşitlerinin pek çoğu kullanılamaz haline gelir. Özelliklede iş hayatında gmail hesabına mutlaka ihtiyaç duyulur.

Gmail hesap silme nasıl yapılır? Gmail hesabını silmek isteyen kişiler genellikle gmail hesapları saldırıya uğruyor. Fakat böyle bir durumda da bilgilerin güvenliği için gmail hesabı bilgi güvenliği alanında bazı işlemlerin uygulanması gereklidir. Ardından gmail hesabınızı sil işlemine geçmelisiniz. Aksi bir durumda kullanmakta olduğunuz uygulama bilgiler tehlike altında olur.

Google hesap silme işlemlerinin gerçekleşmesi pek çok kişi için teferruatlıdır. Normal google hesap silme sadece birkaç dakika sürer.

Gmail Hesap Silme Aşamaları

Gmail hesabı silme işlemleri belirli bir aşamada ilerler. Çünkü genellikle  gmail hesapları silinmek istenmez. Yanlışlıkla silindiğinde ise; kişinin pek çok veri kayıp oluyor. Yanlışlıkla gmail hesabını silme durumlarının yaşanmaması için; gmail hesaplarında silme işlemleri aşamalı olarak gerçekleşir. Gmail hesap silme aşamaları ise şu şekilde gerçekleşir;

  • Gmail hesabınızı aktif haline getirin.
  • Sol alanda bulunan veri ve gizlilik kısmını tıklayın
  • Seçenekler arasında kullandığınız uygulama ve hizmetlerdeki verile alanını tıklayın.
  • Karşınıza çıkan sayfada verilerinizi indirin ya da silin kısmını tıklayın.
  • Bu aşamada bir google hizmetini silin kısmı işaretleniyor. Bazen bu aşamada tekrar oturum açmanız gerekebilir.
  • Karşınıza seçenekler çıkacak onlardan gmail alanında yanındaki çöp kutusu işaretini tıklayın.
  • E – postanızı aktif haline getirin.
  • E postanıza doğrulama linki gelecek.
  • Doğrulama linkine onay verin.

Gmail hesaplarının silinme aşamaları bu çerçevede gerçekleşir. Son aşamadaki doğrulama linkine onay verilmediği sürece gmail hesabınız silinmez. Bu yüzden de doğrulama linki için e postanızı kontrol etmeniz gerekebilir.

Gmail hesabı silindikten sonra pek çok kişi hesabınızı geri almak ister. Çünkü birçok veriler gmail hesabı ile çalışıyor. Günümüzde gmail hesapları silindikten sonra; gmail hesabı geri alma işlemleri ile hebanıza yeniden kavuşabilirsiniz. Gmail hesaplarının geri alınması işlemleri yine e posta linkleri ile sağlanır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu