Hamilelik

Gebelikte Düşük Nedenleri

Hamile olan anne adaylarının günümüzde yaşadıkları, sorun olarak gözüken problemlerden birisi de düşük problemidir. Yaşanan bu durum doğrultusunda yapılması gereken en önemli durumlardan birisi de dikkatli olunması gerektiği unutulmamalıdır.

Gebe olan bir kadının gebelikte düşük oluşmaması adına çok dikkatli olması gerekir. Anne adayının sadece kendisi değil aynı zamanda baba adayının da bu konuda kendisine düşen ciddi görevleri vardır. Bununla ilgili olarak ilk 20 hafta boyunca genellikle gerçekleşen gebeliğin düşük sorunuyla ilgili olarak dikkatli olunması gerekir.

Gebelikte Düşük Nedenleri
Gebelikte Düşük Nedenleri

İlk 20 hafta boyunca doktor tarafından önerilen tüm önerilerin uyulması gerektiğini unutmayınız. Eğer ki hormonsal bir bozukluk varsa, akraba evliliği yaşanmışsa, bazı kalıcı hastalıklarınız varsa, genetik nedenleriniz bulunuyorsa bunlardan dolayı da gebelikte düşük yaşayabilirsiniz.

Hamilelikte kullanılmaması gerekenler: Alkol ve Sigara

Hamilelik dönemi içerisinde kesinlikle ama kesinlikle kullanılmaması gereken maddelerden birisi sigara ve uyuşturucudur. Bu gibi kullanımların direkt olarak gebeliği düşüreceği nedenler olacağı gibi aynı zamanda hamile olacağınız hormonlarınızın da yok olmasını, zayıflamasını sağlar. Bir diğer kullanılmaması gereken madde ise alkol olup bu konuda gerçekten dikkatli olmanız gerekir.

Gebelikte Düşük Nedenleri
Gebelikte Düşük Nedenleri

Bu iki maddeye dikkate ederek hamilelik döneminde kullanım gerçekleştirilmemesi gerekir. Bu sayede bebeğinizin sağlığını korursunuz. Elbette bu sayede kendi sağlığınızı da koruduğunuz gibi bebeğinize daha çok fayda sağlar, sağlıklı besinler tüketmenizle bebeğinizin sağlıklı olarak gelişimini de en iyi şekilde sağlamış olursunuz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu