Güzellik

Evde Yapabileceğiniz Bu Doğal Karışımlarla Çatlaklara Veda Edin!

Evde doğal olarak hazırlanacak olan karışımlar özellikle çatlak problemi üzerinde kısa süre içerisinde olumlu etkiler ortaya çıkartmaktadır.

Özellikle ihtiyaç duyduğunuz durumlarda evde yapabileceğiniz bu doğal karışımlarla çatlaklara veda edin! Evde kullanabileceğiniz malzemeler sayesinde dilediğiniz her durumda özellikle farklı nedenlerden dolayı vücudunuzda oluşan bölgesel çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Doğum sonrası ya da aşırı kilo alıp verme durumlarında özellikle bacak, göbek gibi kısımlarda çatlaklar oluşmaktadır.

1.Tarif

Malzemeler;

  • 1 çorba kaşığı badem yağı,
  • 1 kaç damla limon suyu,
  • 1 çorba kaşığı toz şeker.

Hazırlanışı; tüm malzemeler bir kase içerisinde homojen olacak şekilde karıştırılır. Haftada iki defa duş almadan önce parmak uçlarınız ile çatlakların olduğu bölgeye uygulama yapmanız yeterli olmaktadır. Duşunuzu aldıktan sonra havlu yardımıyla bölgeyi iyice ovalayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

2.Tarif

Aloe vera jeli özellikle cildin kaybetmiş olduğu elastikiyet özelliğini yeniden kazanmanıza yardımcı olmaktadır. Bu sayede vücutta çatlak problemini gidermek amacıyla etkili olmaktadır. Çatlak oluşan bölgeye jelin sürülerek uygulanması sağlanır. Daha sonrasında streç ile sararak 2 saat kadar bekletilmesi ve son olarak durulama işlemi ile temizlenmesi yeterli olmaktadır.

3.Tarif

Zeytinyağı ile yapılacak olan uygulama özellikle vücudunuzda var olan çatlakların giderilmesini sağlamaktadır. Zeytinyağı antioksidan açısından zengindir. Bunun yanı sıra çeşitli besleyici maddelere sahiptir. Cilt hastalıkları konusunda etkili olduğu gibi aynı zamanda özellikle kan akışının artmasını sağlayarak vücutta oluşan izlerin veya çatlakların verilmesine yardımcı olmaktadır. Çatlak oluşan bölgeye zeytinyağı sürülerek vücut tarafından emilmesi sağlanır. 30 dakika kadar beklendikten sonra yıkanarak temizlenir.

4.Tarif

Yumurta akı özellikle protein bakımından oldukça zengindir. Bu nedenle özellikle vücutta oluşan çatlakların giderilmesi konusunda tercih edilebilir. Farklı nedenlerden dolayı oluşacak olan o çatlaklar üzerinde özellikle uygulanacak olan çatlak tedavisi için doğal yöntemleri tercih etmek isteyenler tarafından kullanılabilir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu