Yaşam

Evde Uyku Bandı Maskesi Nasıl Yapılır?

Evde Uyku Bandı Maskesi Nasıl Yapılır? Eğer uyurken gün ışığı veya pencerenize vuran sokak lambası sizi rahatsız ediyor ise evinizde uyku bandı yapabilirsiniz. Sizlere uyku bandı yapılışı ile ilgili ayrıntılı bilgiler vereceğiz. Bu sayede para vermenize gerek kalmadan basit bir şekilde yapabileceksiniz.

Evde Uyku Bandı Maskesi Nasıl Yapılır? Evde uyku bandı yapmak için sizlere pratik bilgiler vereceğiz. Bazen camınıza vuran sokak lambası, bazen de gün ışığının içeriye gelmesi ile uyku sorunu yapabilirsiniz. Bu durumda uyku bandı almak yerine kendi uyku bandınızı yapmak ister misiniz? Uyku bandı özellikle son yıllarda her kadının kullandığı bir aksesuar haline geldi. Uyurken gözlerin ışıktan korunması için kullanılan uyku bandını evde yapmak son derece kolaydır. Bunun için sizlere malzeme listesi vereceğiz. İşte evde uyku bandı yapmak için neler gerekiyor?

  • Uyku bandı yapmak için ufak bir penye kumaşa ihtiyacınız olacaktır. Diğer kumaş türleri gözünüzü rahatsız edebilir.
  • Uyku bandı yapmak için diğer bir malzeme de yumuşak bir banttır. Aynı zamanda bandın kumaş dokusu ve rengi ile uyumlu olması gerekmektedir.
  • Kumaşın yumuşak olması için pamuk ya da fiberfil gerekmektedir.
  • Bir tane A4 kağıdı, kalem ve 4 tane toplu iğne gerekmektedir.

Evde Uyku Bandı Yapılışı

Evde uyku bandı yapılışı hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Öncelikle yukarıda yer alan malzemeler hemen hemen herkesin evinde olan malzemelerdir. Bu malzemeler ile yapacağınız uyku bandı oldukça kullanışlı olacaktır.

A4 kağıdı üzerine maske şablonunu çizmelisiniz. Ardından kumaşı şablonunun üzerine koyarak kesmeniz gerekiyor. Aynı şablon üzerinden bir tane daha kumaş kesmeniz gerekmektedir. Kestiğiniz kumaşın birine lastiği dikin. Ardından diğer kumaş parçasını alın ve kenardan içeriye doğu pamukları yerleştirin. İki penye kumaşı aynı hizada tutarak dikim işlemine bağlayabilirsiniz. Kulak tarafından ipleri dikerek evde uyku bandını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Artık kumaşlardan uyku maskesi yaparak üzerine çeşitli şekiller veya stickerlar yapıştırabilirsiniz. Bu sayede para verip almanıza gerek kalmadan kendi uyku maskenizi yapabileceksiniz. Uyku bandı yapmak için verdiğimiz her malzeme pek çoğumuzun evinde var. Eşinize, çocuklarınıza ve kendinize uyku maskesini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu