Yaşam

En Uzun Pil Ömürlü Cep Telefonu

Cep telefonu, hepimizin hayatında o ya da bu şekilde yer alan bir elektronik cihaz. Cep telefonu ile iletişim kuruyor, internete bağlanıyor hatta oyun bile oynuyoruz. Ancak bu mobil cihazların ciddi bir sıkıntısı var: Pil ömrü. Çoğu cep telefonu, her akşam şarja takılmadan bir sonraki günü çıkaramıyor. Bu yazımızda, cep telefonu modellerini donanımlarına göre değil, pil ömürlerine göre değerlendiriyoruz. Test için yaptığımız şey, telefon tam şarjda iken bir tarayıcı açıp kesintisiz olarak sörf yapmak. Bakalım hangi telefon en uzun süre dayanabilmiş?

Birinciliği ilginç bir marka ve model alıyor: Huawei Mate 2. Phablet serisine ait bu telefon, 3.900 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip bu nedenle tam 14 saat 43 dakika boyunca kullanılabiliyor. Normal bir kullanımda, bu neredeyse 2.5 gün boyunca şarja takmadan kullanabileceğiniz anlamına geliyor. İkinci sırada ise Sony Xperia Z3 var. Yeni nesil bir cep telefonu olmasına rağmen, 12 saat 9 dakikalık etkileyici bir pil ömrüne imza atıyor. Normal kullanımda sizi en az 1.5 gün boyunca idare edecektir.

Samsung Üçüncü Sırada

Samsung Galaxy S5, üçüncü sırada geliyor ve 10 saat 50 dakika boyunca dayanabiliyor. Dördüncü sıra ise HTC One M8 modeline ait: 10 saat 40 dakika. Beşinci sırada ise yakından tanıdığınız bir marka var; iPhone 6. iPhone 6, teste sadece 10 saat boyunca dayanabiliyor. Açıkçası bu açıdan takdiri hak ediyor zira vaat ettiği pil ömrünü birebir tutturabiliyor

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu