Ekonomi

En Uygun Kredi Hesapla

Günümüzde bankaların vermiş olduğu kredilerin kullanımı oldukça artmıştır. Bu nedenle kredi kullanmak isteyenler en uygun kredi hesapla yöntemini kullanmaya önem vermektedir.

Bankalar çalışmalarına devam etmek ve para kazanmak için kredi isteyen insanlara para satmaktadırlar. Piyasada hizmet veren onlarca banka içerisinde verilen kredilere uygulanan faiz oranları ve kredi kullandırma yöntemleri farklılık göstermektedir. Bu şekilde insanların hizmet alabilmesi için aranılan şartların en önemlisi en uygun kredinin alınması olmaktadır.

Bankaların internet sitelerinden uygulanan faiz oranlarının ve kullanılacak kredinin geri ödeme seçenekleri araştırılabilmektedir. Ya da bütün bankaların kredi oranlarını ve geri ödeme seçeneklerinin karşılaştırıldığı internet sitelerinden de yardım alınabilmektedir. Bu siteler sayesinde tek tek bankaların internet sitelerinden faiz oranlarını kontrol etmenize gerek kalmadan tek tıkla bütün bankaların kredi verme şartlarını listeleyebilirsiniz.

Bankaların Kredi Verme Kriterleri

Tüketiciler birçok ihtiyacı için kredi kullanımı yapmaktadır. Bütçelerine ve istedikleri kredilerin türlerine göre birçok farklı bankadan farklı oranlar alınabilmektedir. Bankalardan kredi alabilmenin en önemli kriteri başvuru yapanın kredi puanıdır. Daha önce almış olduğunuz kredilerin geri ödemelerinin zamanında yapılıp yapılmadığı, kullanılan kredi kartlarının ekstre ödemelerinin zamanın yapılıp yapılmadığı ya da borçlarınızdan dolayı icra takibine düşüp düşmediğiniz kredi puanını etkileyen faktörler arasında en önemlileridir.

Genel olarak banka faiz oranları kişiden kişiye göre değişmese de kişiye göre faiz uygulayan bankalar da bulunmaktadır. Başvuru yapanın kredi puanına göre kredi faizleri artıp azalmaktadır. Eğer bugüne kadar almış olduğunuz kredilerin ödemesinde gecikme yaşamadığıysanız ve ödemelerinizi zamanında yaptıysanız kredi puanınız yüksek olacaktır. Tam tersi durumda ise kredi puanınız düşük olacağından bankalar sizlere kredi vermek istemeyeceklerdir.

Eğer siz de kredi kullanmak istiyorsanız en uygun faizli krediler araştırmanızı yapmadan kredi kullanmamalısınız

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu