Sağlık

En İyi Tırnak Mantarı İlacı Hangisidir?

En İyi Tırnak Mantarı İlacı Hangisidir?

 

Bu yazımızda en etkili “tırnak mantarı” ilacı için tarif verilecektir. Sonuçta “tırnak mantarı” enfeksiyonu oluşmaya başlamışsa ev yapımı ilaçlar çok denemiştir. Ancak burada size bu işi asitlerle nasıl çözeceğinizi anlatacağız.Öncelikle mantar enfeksiyonu olan tırnak tek kullanımlık törpülerle iyice törpülenir. Tek kullanımlık törpülerin kullanılmasının sebebi hem hijyenik hem de mantarın yayılmasını öleyici etki göstermesidir. Enfeksiyonlu tırnağın üstlerini ve yanlarını iyice törpülemek gerekir.     Ardından “tırnak mantarı” olan bölgeye kulak çubuğu yardımıyla %60 tca kimyasal peeling asidini sürün. Bu işlemi 3-4 defa tekrarlayıp toplamda 3. dakikanın sonunda asit sürülen tırnağı yıkayın. Daha sonra tarifi verilecek olan merhemi sabah akşam tırnağa uygulayın.                                                                                                                                                       Merhem ise: 100 gr vazelin, 10 gr salisilik asit, 10 gr çinko oksit kullanılır. Öncelikle vazelini eritip salisilik asit ve çinko oksiti içine dolduruyoruz sonra karışım donana kadar karıştırmalıyız. Bu hazırlanan merhemi sabah akşam tırnaklarınıza uygulayınız.

Aynı zaman da tca uygulanan bölgeye madecassol, B5 vitamini, e vitamini gibi maddeler de sürmenizde fayda var. Tca’nın daha hızlı bir şekilde iyileşmesi için bu yan maddeler kullanılabilir. 1 hafta bu tedavi uygulandıktan sonra tırnak mantarına %60 oranında laktik asit sürmeliyiz ve “tırnak mantarını“ tek kullanımlık törpüyle törpülemeye başlamalıyız. Bu törpüleme işleminin ardından laktik asiti tekrar sürüp “tırnak mantarını” yıkıyoruz ve hazırladığımız merhemi sürüyoruz. Tedavinin bu aşamasına gelindiğinde madecassol, bepanten ve e vitamini gibi maddeleri kullanılmamalıdır.

Bu tedavi sonuna gelindiğinde ortalama 15 gün geçmiş oluyor. Enfeksiyonlu tırnaklarınıza tekrar törpüleyip tca %60 asiti tekrar sürüyoruz ve döngüye devam ediyoruz. 2 ay devam eden bu işlemde merhemi de ihmal etmemek gerekir. Bu tedavinin ardından %95 oranında “tırnak mantarı”derdinden kurtulmuş olunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu