Güzellik

Ellerinizi Her Zaman Yumuşak Tutun

 

Ellerinizi Her Zaman Yumuşak Tutun

Kişisel bakım yapabilmenin başında gelen el bakımı her an kullanabilmemiz için oldukça önemlidir. Dışarıdan içeri girdiğimizde mutlaka bol sabunla ellerimizi yıkadıktan sonra kurulamalıyız. Özellikle küçük çocuklarda çok önemli olan el temizliği için öğrenilmesi gereken oldukça çok konu var. Küçük çocuklarımız için sıvı sabun kullanımı dikkate alınmalıdır. Diğer normal sabunlarda herkesin eline değen bakteriler bulaşmak için uygun ortamlar bulabilir. Ellerinizi her seferinde nemlendirici kremler kullanarak yumuşak tutmalısınız.

Güneş Koruyucunuz Olmadan Dışarı Çıkmayın

Değişen hava şartları ile cildimiz oldukça yıpranır çatlamalara ve kızarıklıklara sebep olur. Dışarıya çıkarken mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılarak çıkılmalıdır. Cilt ısısını dengede tutan koruyucu kremler nem dengesini de yaralayarak cildinizin korunmasını sağlar. Genellikle piyasa da bulunan koruyucu kremler cildinizde tahrişe neden olabilir. Doğal ya da kaliteli olan cilt ürünlerini kullanmak her zaman daha uygun ve cilt problemlerini azaltan özelliktedir.

Gerçek Zeytinyağı Kullanın

Hassas ciltler için genellikle bütün ürünler tahriş edici niteliktedir. Anında oluşan kızarıklıklar ve yanma hissi ile baç gösteren bu alerjik reaksiyonlar karşısında en doğal olan zeytinyağı ile çözüm bulabilirsiniz. Yüzünüze ince bir tabaka halinde kullanacağınız zeytinyağını kişisel bakım ürünlerinin de en ön sırada tutacaksınız. Yüzünüzün gerilmesine ve kızarmalardan dolayı oluşan pullanmayı engellemek için alternatif tıbbin ürettiği ürünlere dikkat çekmelisiniz.  Çoğu zaman alternatif tıbbi ürünlerin faydasını göreceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu