Yaşam

Çok Faydalı Ev Yapımı Fıstık Ezmesi Tarifi

 

Herkesin severek tükettiği fıstık ezmesi artık evde de kolay bir şekilde yapılabilir. Size sunduğumuz tarif ile faydalı fıstık ezmesi yapabilirsiniz.

Fıstık Ezmesi Tarifi

Özellikle anneler çok faydalı ev yapımı fıstık ezmesi tarifi merak eder. Size sunduğumuz tarif sayesinde de ede kolay bir şekilde çocuklar tarafından da sevilen fıstık ezmesi yapabilirsiniz. Fıstık ezmesi hem lezzetlidir. Hem de oldukça besleyicidir. Bu nedenle de her yaş grubundan kişi tarafından da severek tüketilir.

Market raflarda fıstık ezmesi görmeye oldukça alışkan bir hale geldik. Fıstık ezmesinin bu kadar yaygınlaşmasının en önemli nedeni ise protein bakımından yüksek bir ürün olmasıdır. Bu nedenle de kahvaltılarda sık bir şekilde tüketilmeye başlandı. Ancak marketlerde satılan hazır fıstık ezmesi içerisinde koruyu maddeler de girer. Özellikle sağlıklı ürünler tüketmek isteyen kişiler hazır fıstık ezmesinden uzak durur. Onlar için verdiğimiz tarif sayesinde de evde çok kolay bir şekilde fıstık ezmesi hazırlanır. Bu sayede de katkı maddesine sahip ürünlerden de uzak durur. Fıstık ezmesinin faydaları sayesinde de kahvaltılarının aranan yiyeceği olarak karşımıza çıkar.

Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır?

Fıstık ezmesi yapmak için öncelikli olarak 300 gr kabuksuz ve tuzsuz toz fıstığa ihtiyacınız vardır. Bir kaşık tarçın ve bir tatlı kaşığı bal da bu tarife yakışan malzemeler içerisinde yerini alır. Öncelikle yer fıstıklarını fırında yaklaşık bir 10 dakika kadar kavurun. Bu işlemden sonra fıstıkları robotta kıvamlı hale gelene kadar karıştırın. Fıstık ezmesi yapılışı sırasında öncelikli olarak kıvamlı olması son derece önemlidir. İstenilen kıvam elde edildikten sonra da bal ve tarçın ekleyin. Hazırladığınız fıstık ezmesini ağzı kapalı bir kavanozda muhafaza ediniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu