Dekorasyon

Çocuk Odası Dekorasyonu Püf Noktaları

Çocuk odası dekorasyonu  çocukların sağlıklı bir okul ve sosyal hayat süreci geçirmeleri açısından önemlidir. Hareket  alanlarını destekleyen ortamlar gerekir.

Eşya Seçiminde Onun İsteğine Önem Verin

Çocuk odası dekorasyonu püf noktaları  içinde en önemli detaylardan biri dekorasyon için alınacak malzemelerin seçiminde çocuklarınızın isteklerini geri plana atmamak gerektiğidir.   Çocuğunuzun sevmediği malzemeleri kullandırmak onun isteklerini hiçe saymak demektir.  Bu nedenle  bir malzeme seçerken buna önem vermek gerekir. Tabi onun eşya seçiminde renk konusunda karar verirken sadece pembelerin kız için sadece mavilerin de erkek için olmadığını aşılamanız gerekir. Renklerin bağımsız olduğunu önceden belirtmekte fayda olacaktır.

Oda Büyüklüğüne Göre Malzeme Ayarlaması Yapın

Çocuk odası nasıl olmalı  sorusunun en önemli aşamalarından biri oda büyüklüğüne göre malzeme ayarlaması yapmaktır. Geniş odalarda kullanılan eşyalar da çok olabilir. Ayrıca sosyal zaman geçirilecek alan da geniş olur.  Oda eğer çok darsa ve ikinci kişi de varsa bu durumda ranza kullanmak gerekecektir. Ranza ile yer açabilir, ayrıca ranza altı dolaplarla uzunlamasına bir alan kullanarak yer açabilirsiniz.  Yani yükselti olarak da odayı değerlendirmek işe yarayabilir.

Çalışma Alanı Nasıl Olmalı

Çocukların ders çalışacakları alan dikkatlerini dağıtan etkenlerden uzak olmalıdır. Örneğin pencere kenarı dikkatini dağıtabilir. Bilgisayarlı çalışma masası da onun daha çok oyuna odaklanmasına neden olur. Ortak alanlara bilgisayar konulabilir.

 Renk Geçişlerine Dikkat

Çocuk odası dekorasyonu yaparken duvar ve mobilya renk geçişlerine önem vermek gerekir. Duvarların ayrıca çok koyu tonlarda olmaması kritik bir konudur. Duvar  renkleri açık ya da renkli tonlarda olabilir. Mobilyalar da benzer tonlarda ayarlanabilir. Örneğin açık renk duvar  varsa mobilyalar bir ton farklı renkte kullanılabilir.  Kırmızı renk için de aynı şekilde geçişler açık ton koyu ton olarak yapılabilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu