Güzellik

Cilt Lekelerini Makyaj İle Kapama Teknikleri

 

Bir çok yöntem cilt lekelerini makyaj ile kapama tekniklerini sunarak lekeli ciltlerin rahatsız edici görüntülerini engelliyor.

BB Krem

Son zamanlarda hemen hemen herkesin kullanmaya rağbet gösterdiği BB krem veya CC krem cilt lekelerini kapatması, cilt tonunu dengelemesi ve tüm bunlarla birlikte bir kapatıcı etkisinden ziyade cildi nemlendirmesi ile de öne çıkan bir cilt bakım ürünü oldu. İçerdiği vitaminler ile cilt gözeneklerini tıkamadan nemlendirirken aynı zamanda hafif bir makyaj etkisi yaratıyor.

Kapatıcı Paletler

Kapatıcı paletler ile cilt tonuna uygun bir renk seçilerek lekelerin kapatılması mümkündür. Kapatıcı paletler tek kat sürülen fondöten ile eşit hale gelir. Özel olarak tasarlanan bu ürün bölgesel kusurların gizlenmesinde önemli rol oynuyor. Morluk, kızarıklık ve sivilcilerin gizlenmesinde oldukça etkilidir.

Cilt Lekelerinin Makyaj İle Kapatılması

Mavi, sarı ve kırmızı tonlar üst üste sürüldüğünde birbirlerini kapatıcı bir etki yaratarak aynı zamanda cilt kusurlarını kapatıcı etkisi ile beklentiyi karşılarlar. Örneğin: Sivilceden kaynaklanan kızarıklıkların kapatılmasında uygulanması gereken renkler mavi ve sarı rengin karışımı ile ortaya çıkacak olan yeşil tondur. Yeşil renge sahip düzelticiden kızarıklık üzerine uygulandığında sivilce kızarıklıkların gizlenmesi mümkün oluyor.

Koyu Gözaltları Nasıl Düzletilir?

Koyu renkli gözaltlarının kapatılmasında sarı ve turuncuya yakın tonlardaki düzelticiler koyu rengin gizlenmesinde rol oynar. Genel itibari ile koyu ten rengine sahip kişiler turuncu tonlarına yakın olan düzelticiyi tercih edebilirler. Daha açık ten rengine sahip olanlar ise sarı renkli düzelticiler ile göz altı morluklarını kapatabilirler. Eğer göz altında maviye çalan koyu renk meydana gelmiş ise açık tonlu düzelticiler kullanılabilir. Bahsi geçen düzleticiler yalnızca kapatıcı etkisi yaratmaz. Aynı zamanda yüz kontürü için de rahatlıkla kullanılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu