Güzellik

Cilt Güzelleştiren Maskeler

Cildinizdeki renk eşitsizlikleri, siyah noktalar ve sivilcelerle savaşmak için artık bir servet ödemek zorunda kalmayacağınızı söylesek ne dersiniz? Evet yanlış okumadınız, cilt güzelleştiren doğal maskeler sayesinde bu artık geçekten de mümkün! Püf noktaları ve tarifleri için aşağıyı okumaya devam edin…

Cilt Güzelleştirici Yumurta Maskesi

  • 1 adet yumurtanın sarısı
  • 1 yemek kaşığı oranında süt

Etkisi: Cildi ölü dokulardan ayrıştırırken aynı zamanda ölçülü nemlendirme sağlar. Bu sayede yüzünüz daha canlı ve kusursuz görünür. İdeal uygulama sıklığı haftada iki kezdir.

Uygulama: Yumurtayı süt ile birlikte uygun bir kapta karıştırın ve ardından yüzünüze uygulayın. Bekleme süresi olan 15 dakikalık zaman dilimini, yüzünüze bir tülbent örterek geçirin. Sürenin sonuna geldiğinizde ise ılık su ile yüzünüzü temizleyin.

Cilt Güzelleştirici Üzüm Maskesi

  • 3 yemek kaşığı oranında üzüm suyu
  • 3 yemek kaşığı oranında limon suyu
  • 3 yemek kaşığı oranında kaymak

Etkisi: Ciltte meydana gelen ince yapılı kırışıklık çizgileri ve bilhassa da göz çevresinde oluşum gösteren kazayağı dediğimiz yaşlanma belirtileri için uygulanır. İdeal uygulama sıklığı haftada bir kezdir.

Uygulama: Eşit oranlarda olan kaymak, üzüm ve limon suyunu uygun ebatlardaki bir kap içerisinde bir araya getirin. Yeterince homojenleşmiş bir karışım elde ettiğinizde, ince bir tabaka olarak yüzünüze uygulayın. Cilt güzelleştirici maske için 10 dakika kadar bekleme süresi verin ve ardından bol ılık su ile yıkayın.

Cilt Güzelleştirici Yoğurt Maskesi

  • 2 yemek kaşığı oranında yoğurt
  • 3 adet taze çilek

Etkisi: Arındırıcı ve canlandırıcı özellikleri ile bir araya gelen çilek ve yoğurt, içermekte oldukları güçlü mineral yapıları ile ciltte derinlemesine yenilenme sağlar. İdeal uygulama periyodu haftada bir kezdir.

Uygulama: Üç adet çileği sap kısımlarını aldıktan sonra ister bir çatal, isterseniz de mutfak robotu yardımı ile ezip püre haline getirin. Ardından 2 yemek kaşığı kadar yoğurt ile bir araya getirip, iyice karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Cilt güzelleştiren mucizevi maske için sadece 10 dakika bekletmeniz yeteli olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu